MTB w Mielniku

Pogoda w miniony weekend na zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu. Nie zniechęciło to jednak naszych kolarzy do startu w drugiej edycji cyklu „Maratony Kresowe 2017”.

Autor: Dariusz Tasior, MTB Suwałki

Najmłodszym zawodnikiem reprezentującym Klub Rowerowy MTB Suwałki w na zawodach w Mielniku był startujący na dystansie Mini – Mikołaj Szeliga. Zajął on 4 miejsce w kategorii Żak. Mikołaj dzień wcześniej reprezentował Suwalską Szkółkę Kolarską na Wyścigu Szkółek Kolarskich koło Ełku, gdzie również został sklasyfikowany na 4 pozycji.

Na dystansie Półmaraton (dystans 34 km) w kategorii Kobiety K5 pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Walendzewicz. Małgosia powtórzyła sukces z Białegostoku, gdzie przed trzema tygodniami również stała na najwyższym stopniu podium.

Do rywalizacji wśród mężczyzn, po rocznej przerwie powrócił Dariusz Tasior. W Mielniku zajął 5 miejsce w kategorii Mężczyźni M4, z niewielką stratą do podium. Duże postępy poczynił też junior – Jakub Jeromin. Zajął on wysokie 6 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Kuba zbiera coraz więcej doświadczenia i znakomicie odnajduje się w trudnych warunkach. Na 10 pozycji w kategorii Mężczyźni M2 uplasował się Łukasz Kmiecik.

Kolejne zawody z cyklu Maratony Kresowe 2017 już 1 maja w Wasilkowie.

Więcej informacji i zdjęcia na stronie MTB Suwałki.