Złota statuetka FMF Young Talent Award 2017 została wręczona polskiemu kompozytorowi i sound designerowi – Pawłowi Górniakowi, pochodzącemu z Suwałk. Górniak – jako zdobywca głównej nagrody – dołączył do grona kompozytorów, których muzyka została wykonana w ramach jubileuszowej gali FMF „All is Film Music”. Otrzymał także nagrodę dodatkową ufundowaną przez czołową amerykańską agencję PR-ową „Costa Communications”: prywatne konsultacje przygotowujące do rozpoczęcia kariery muzycznej w Hollywood.

Źródło: Informacja prasowa FMF Young Talent Award 2017

Zwycięzca piątej edycji konkursu dla młodych twórców filmowych jest muzykiem wszechstronnym – w kręgu jego zainteresowań leży zarówno muzyka klasyczna, jak i rock, jazz, folk, pop, elektronika czy hip-hop. Obecnie pracuje jako producent i autor ścieżek dźwiękowych do reklam i filmów, zajmuje się również tworzeniem efektów dźwiękowych oraz postprodukcją audio. Jest także recenzentem portalu „emuzyk.pl” – największej w Polsce platformy internetowej zajmującej się sprzętem muzycznym.

Zadaniem uczestników tegorocznej odsłony Young Talent Award było skonstruowanie ścieżki dźwiękowej z wykorzystaniem orkiestry symfonicznej i chóru do najnowszego serialu fantasy stacji NBC: „Emerald City”, do którego oryginalną muzykę napisał gość specjalny 10. FMF – Trevor Morris. W jury pracującym pod przewodnictwem prof. Daniela Carlina zasiadał sam kompozytor; w obradach uczestniczyli także: laureat tytułu Ambasadora FMF 2017 Robert Townson, dyrektor do spraw muzyki filmowej i telewizyjnej w Stowarzyszeniu Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP) – Michael Todd, wiceprezes do spraw filmu i telewizji w Broadcast Music, Inc. Doreen Ringer-Ross, kompozytorzy – Trevor Morris i Jean-Michel Bernard, producenci muzyczni Mina Korzeniowska i reprezentujący West One Music Chris Brown oraz organizatorzy festiwalu – dyrektor programowa RMF Classic Magdalena Wojewoda-Mleczko i dyrektor artystyczny FMF Robert Piaskowski.

– Ray Costa, który reprezentuje takie sławy jak Alan Menken, Justin Timberlake, Alexandre Desplat czy formacja U2, podpowie naszemu laureatowi, jak z sukcesem rozpocząć karierę w Fabryce Snów. Przesłucha jego muzykę, opowie o metodach autopromocji w branży filmowej, przedstawi co najmniej jednemu agentowi z Hollywood. Jednym słowem – wprowadzi go w wielki świat współczesnego kina – wyjaśnia Robert Piaskowski, dyrektor artystyczny FMF.

Fot. Oficjalna strona Festiwalu Muzyki Filmowej Young Talent Award 2017

www.wandzelphoto.com
Gala Jubileuszowa 10. FMF Fot. Wojciech Wandzel, www.wandzelphoto.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj