Wyspa na zalewie Arkadia stała się dostępna dla mieszkańców. Utworzenie nowej atrakcji kosztowało jednak nie około 289 tys. zł – tyle wyniosła tylko budowa pomostu, lecz 827 tys. zł. Pół miliona złotych różnicy to koszt zagospodarowania wyspy.

Suwałki nie należą do najbogatszych miast regionu. Ale z wpływami do budżetu nie może być tak źle, skoro m.in. na utworzenie trawnika, grządki z kwiatami, zakup ławek i montaż oświetlenia oraz utwardzenie terenu wyspy na zalewie „Arkadia” można wydać ponad 538 tys. złotych. Jak wynika z informacji dotyczącej rozstrzygnięcia przetargu na zagospodarowanie wyspy, tę inwestycję również prowadziła firma Danbud. Danbud budował też pomost.

Na stronie Urzędu Miasta w Suwałkach można przeczytać, że piątkowe uroczyste udostępnienie inwestycji (z przecięciem wstęgi) zbudziło wielkie zainteresowanie w mediach społecznościowych: Całość wygląda imponująco, a fakt że wczorajszą zapowiedź otwarcia wyspy opublikowaną na oficjalnym profilu Facebook Pogodnych Suwałk zobaczyło ponad 12 tys. osób sprawia, że inwestycja spotyka się z olbrzymim zaciekawieniem.

Postanowiliśmy sprawdzić, co suwalczanie myślą o wydaniu 827 tys. złotych na nową atrakcję miasta. Zachęcamy do głosowania w sondzie.

Leave a Reply