Medale karateków w Sosnowcu

W dniu 3 czerwca w Sosnowcu odbyły się XLIV Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Na starcie stanęło ponad stu zawodników z 47 klubów z całej Polski. Suwalscy zawodnicy nie zawiedli.

Suwałki reprezentowali tym razem trzej bracia Biłbak. Najstarszy Sebastian oraz dwaj bracia bliźniacy – Damian i Daniel. Shihan Marek Krejpcio był sędzią na mistrzostwach.

Sebastian wystartował w kategorii do 80 kg, wygrał swój pierwszy pojedynek przez wskazanie sędziów. W drugiej walce – ćwierćfinałowej, uległ Mistrzowi Polski z poprzedniego roku zajmując miejsce w pierwszej ósemce.

Za to dwaj młodsi bracia, 19-latkowie Damian i Daniel spisali się powyżej przeciętnej i wrócili z medalami. Złoto zdobył lżejszy Damian w kategorii do 65 kg, a Daniel zdobył brąz w kategorii do 70 kg.

– Te medale są konsekwencją ciężkiej pracy na treningach w ostatnich latach. Niemniej są bardzo miłym, ale jednak zaskoczeniem dla samych zawodników i trenera – komentuje Marek Krejpcio z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin, dodając, że tym razem bracia wystartowali po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski Seniorów i jako nowicjusze od razu zdobyli medale. Obaj zawodnicy wygrali pojedynki z medalistami poprzednich Mistrzostw Polski.

Wyjazd został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach i przez sponsora klubowego Reso Europa Service.