10. Suwałki Blues Festival startuje już w czwartek. Tego dnia pierwsze koncerty klubowe

0
549
Fot. Materiały promocyjne zespołu, źródło: oficjalny fanpage Piotra Nowaka.

W czwartek, 6 czerwca o godzinie 23:00 w suwalskiej „Warce” (ul. Chłodna 2) odbędzie się inauguracyjny koncert klubowy w tym lokalu. Zagra PIOTR NOWAK BAND.

Piotr Nowak zaczął przygodę z Blackout w 1966 roku, potem grał w zespole Breakout – jest jedynym żyjącym członkiem zespołu Breakout ze składu w 1969 roku. Był w zespole basistą, ale także śpiewał w chórkach. Pomimo że zespół nie istnieje od lat, ta muzyka w życiu Piotra Nowaka wciąż była żywa. Sporadycznie od 20 lat grał dla wąskiej publiczności.

Formację tworzą: Piotr Nowak (wokal, bas), Robert Bartusik (perkusja, wokal), Marcin Dyś (piano, wokal), Wojciech Kwieciński (bas, wokal) oraz Sebastian Stachurski (gitary, wokal).

W 2016 roku zespół Piotr Nowak Band wydał płytę „Pamięć”, będącą muzycznym hołdem złożonym Tadeuszowi Nalepie.

Przypominamy, że koncert otwarcia Suwałki Blues Festival odbędzie się w czwartek o godz. 20:30 w Suwalskim Ośrodku Kultury. Koncert transmitowany będzie na antenie Programu 3 Polskiego Radia w czasie audycji Jana Chojnackiego „Bielszy Odcień Bluesa”. Wystąpią m.in.: MARTYNA JAKUBOWICZ & Przyjaciele na 40-lecie działalności artystycznej wokalistki oraz Jan Gałach Band z materiałem z nowej płyty.

W naszym konkursie można wygrać 2 podwójne zaproszenia na koncert PIOTR NOWAK BAND w Warce. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Jaki tytuł nosi płyta wydana przez Piotra Nowaka w 2017 roku? Odpowiedzi (wraz z imieniem i nazwiskiem do rezerwacji) prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl. Konkurs trwa do 5 lipca do godz. 18.00. Zwycięzców wylosujemy. Konkurs zakończony – zaproszenia wygrali: Z.E.Rogowski i M. Leończuk.

Leave a Reply