PWSZ wspiera lokalny sport

0
357
Fot. PWSZ, na zdj. Marta Wiszniewska, rektor PWSZ i Dariusz Ułanowicz, prezes SALOS-u.

Ścisłą współpracę z suwalskimi klubami sportowymi rozpoczyna Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach. Stosowne porozumienia podpisały dziś władze uczelni oraz prezesi: Ślepska Suwałki (Wojciech Winnik), Akademii 2012 (Wojciech Kowalewski) oraz SALOS-u Suwałki (Dariusz Ułanowicz).

Stworzenie silnego ośrodka sportowego i zaznaczenie swojej pozycji na sportowej mapie Polski było jednym z wyzwań i planów władz suwalskiej uczelni.

Porozumienie ze Stowarzyszeniem Akademia 2012 pozwoli między innymi na utworzenie (w oparciu o zawodniczki drugoligowego zespołu RESO Akademia 2012) Akademickiego Zespołu Sportowego, który będzie reprezentował uczelnię na zawodach ogólnopolskich. Wzajemna promocja własnych działań, żeńskiej piłki nożnej w regionie i środowisku akademickim oraz wielowymiarowa promocja uczelni to kolejne punkty owego porozumienia.

Stworzenie silnego siatkarskiego Akademickiego Zespołu Sportowego to również istotny punkt porozumienia ze Ślepskiem Suwałki. Władze uczelni liczą, że stworzony zespół przy wsparciu zawodowego klubu nie będzie miał sobie równych w województwie i z powodzeniem będzie też reprezentował PWSZ na zawodach ogólnopolskich. Wspólne przedsięwzięcia, promocja i wielowymiarowa współpraca są uzupełnieniem porozumienia z I-ligowym zespołem.

Suwalska uczelnia postanowiła także bardziej wspierać działania Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej „SALOS”. Mowa głównie o działaniach propagujących sport, zdrowie i wychowanie. Uczelnia i SALOS będą wspólnie realizować przedsięwzięcia sportowe, konferencje czy zawody.

Główną ideą porozumień jest większe otwarcie się uczelni na lokalne inicjatywy i przedsięwzięcia sportowe. PWSZ w pełni utożsamia się z lokalnymi drużynami sportowymi, które chce wspierać i którym bardzo kibicuje.

Fot. PWSZ w Suwałkach

Leave a Reply