Terytorialsi już się szkolą

0
546
Fot. WKU w Suwałkach

W ostatnią sobotę, 19 sierpnia rozpoczęło się pierwsze 16-dniowe szkolenie podstawowe dla ochotników, którzy wstąpili do terytorialnej służby wojskowej w 12 batalionie lekkiej piechoty w Suwałkach.

Zakończy się ono 3 września złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej. Biorą w nim udział  osoby, które do tej pory nie miały styczności ze służbą wojskową. Wśród ochotników są zarówno mężczyźni, jak i kobiety, młodzi wiekiem i starsi.

– Wszyscy, którzy otrzymali karty powołania stawili w wyznaczonym miejscu i czasie, co może już świadczyć o pozytywnym nastawieniu przyszłych terytorialsów do wojska i oby tej determinacji nie zabrakło w kolejnych dniach służby – komentuje mjr Wiesław Jankowski.

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Suwałkach zaprasza ochotników do składania wniosków o powołanie do terytorialnej służby wojskowej w suwalskim batalionie lekkiej piechoty. W najbliższym czasie planowane są kolejne szkolenia podstawowe i wyrównawcze dla osób zamieszkałych w powiatach augustowskim, sejneńskim, suwalskim i w mieście Suwałki.

Szczegółowe informacje można uzyskać z Wydziale Rekrutacji WKU w Suwałkach (tel. 261 347 357).

Leave a Reply