Reklama

Firmy i miasto budują drogę

Data:

- Reklama -

Jedenaście firm i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą przy ul. Bakałarzewskiej podpisało z miastem Suwałki specjalne porozumienie, na mocy którego do ich biur i siedzib zostanie wybudowana droga dojazdowa o nawierzchni asfaltowej wraz z kompletną infrastrukturą techniczną: kanalizacją i oświetleniem. Inwestycja będzie realizowana w 2018 roku.

Podpisane porozumienie zakłada, że przedsiębiorcy na rzecz miasta przekażą w formie darowizny potrzebne do budowy drogi grunty będące ich własnością. Szacunkowa wartość wszystkich nieruchomości to około 180 tys. zł. Ponadto wpłacą na rzecz miasta 150 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z budową drogi. Szacunkowa jej wartość określona została na 330 tys. zł.

– To porozumienie to wręcz książkowy przykład czegoś, co nazywam społeczną odpowiedzialnością biznesu. W mojej ocenie to porozumienie to bardzo dobra inicjatywa godna do naśladowania. Cieszę się, że suwalscy przedsiębiorcy potrafią wyjść z taką propozycją współpracy. Partycypacja w kosztach przebudowy tej jezdni ze strony przedsiębiorców pozwala na rozpoczęcie tej inwestycji już w przyszłym roku – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

W ramach inwestycji powstanie droga dojazdowa do firm – prostopadła do ul. Bakałarzewskiej. Będzie miała nawierzchnię asfaltową, kanalizację deszczową i oświetlenie. Do każdej z firm zostanie wykonany wjazd, będą tam też trawniki.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Uciekinierzy z Libanu w lasach Sejneńszczyzny. Powstaje film dokumentalny

Zbliża się się premiera filmu dokumentalnego "Droga" w reżyserii...

Droga Raczki – Moczydły oficjalnie otwarta

Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński wraz z Członkami Województwa...

Tranzyt ominie Raczki

W ostatni piątek, 25 listopada oddany został do użytkowania półtorakilometrowy...