Karatecy wrócili z medalami i kwalifikacjami na Mistrzostwa Europy

Data:

W sobotę, 23 września 2017 roku w Rzeszowie odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów i Młodzieżowców. Wystartowało w nim 110 zawodników z 26 klubów. Suwalski Klub reprezentowała 8-osobowa ekipa: 3 młodzieżowców i 5 kadetów.

Shihan Marek Krejpcio na zawodach pełnił funkcję sędziego głównego. Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze na tle innych klubów. Suwalczanie zdobyli łącznie 9 medali i jednocześnie 9 kwalifikacji do startu na Mistrzostwach Europy, które odbędą się 11 listopada tym razem w Polsce, w Kielcach.

Nasi zawodnicy zdobyli następujące medale: w kategorii wiekowej młodzieżowiec: Michał Karpowicz: I miejsce w kumite do 75 kg, III miejsce w kata; Damian Biłbak: II miejsce w kata, III miejsce w kumite do 65 kg; Daniel Biłbak: I miejsce w kumite do 70 kg; w kategorii wiekowej kadet: Aleksandra Rybacka: III miejsce w kumite do 50 kg; Aleksander Konikowski: I miejsce w kumite + 75 kg; Kacper Sawicki: II miejsce do 70 kg; Piotr Barwicki: II miejsce do 50 kg.

Dodatkowo Daniel Biłbak otrzymał prestiżowy tytuł najlepszego zawodnika młodzieżowców.

Teraz przed suwalskimi karatekami trudny okres przygotowań do startu w Mistrzostwach Europy. Polska będzie gospodarzem zmagań, co dodatkowo powinno zmobilizować zawodników do treningów.

Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach i sponsora klubowego – Reso Europa Service.