Reklama

Aż 200 dworców kolejowych do remontu. Suwałki na końcu listy

Data:

- Reklama -

Program Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 obejmie modernizację i budowę prawie 200 obiektów. Na liście znalazł się również dworzec kolejowy w Suwałkach. Niestety, na zakończenie jego remontu przyjdzie nam sporo poczekać.

Program Inwestycji Dworcowych  został przyjęty we wrześniu 2016 roku. Na liście obiektów przewidzianych do przebudowy znalazły się nie tylko budynki służące pasażerom z największych polskich miast, ale także bardzo wielu mniejszych miejscowości. Plan obejmuje również budowę nowych dworców.

Dworce kolejowe modernizowane będą w sposób kompleksowy, prace obejmą nie tylko wnętrza budynków, ale także ich otoczenie. Szeroki zakres prac czeka także dworzec w Suwałkach. Jak informuje Tomasz Leś z Wydziału Prasowego Biura Komunikacji i Promocji Polskich Kolei Państwowych – planowany na obecnym etapie zakres inwestycji na dworcu w Suwałkach obejmuje przebudowę wnętrza budynku w dostosowaniu do obowiązujących przepisów i wymogów prawa w tym do TSI-PRM, wykonanie miejsc służących obsłudze pasażera (tj. np. poczekalnia) oraz nowych zespołów toalet z uwzględnieniem możliwości korzystania z nich przez osoby z dziećmi, dużym bagażem czy o ograniczonej sprawności ruchowej, a także przebudowę lub budowę nowych przyłączy, sieci i instalacji, w tym instalację nowych systemów monitoringu, SIDP, ogrzewania i nagłośnienia. Inwestycja miałaby zakończyć się w 2023 roku.

Suwalski dworzec to zabytek. Został otwarty w 1896 roku. Więcej o historii dworca kolejowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Przy dworcu PKP Park imienia Suwalskich Przedsiębiorców?

Już nie Park Przedsiębiorcy, ale Park imienia Suwalskich Przedsiębiorców...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...