Zawsze rodzice czekają na maluszka, który ma przyjść na świat, z utęsknieniem. Jest to wesoły czas oraz pełen niewiadomych, szczególnie jeśli nie chcą wcześniej znać płci bobasa. Takich osób nie jest jednak zbyt wiele i najczęściej rodzice chcą wiedzieć, czy będzie to chłopiec czy dziewczynka – aby kupić ciuszki, przygotować rzeczy, zabawki oraz urządzić pokoik.

Nie zawsze rodzice od razu urządzają pokój maluszkowi. Przez pierwsze miesiące, a nawet lata, może on spać w jednym pokoju z nimi. Nie zawsze jednak jest to najlepsze wyjście, gdyż malucha trudno będzie potem przyzwyczaić do samodzielnego spania w innym miejscu. Dlatego o tej kwestii warto pomyśleć zanim dziecko pojawi się na świecie.

Pies i kot wrogami dziecka?

Bardzo często rodzice zastanawiają się, co zrobić ze zwierzakiem, kiedy na świecie pojawi się dziecko. Obawiają się, że pies lub kot mogą zrobić krzywdę dziecku. Niekiedy można było usłyszeć, że pies zagryzł niemowlę lub udusił je kot. Są to jednak przypadki sporadyczne i częściej dotyczą obcych zwierząt, niż tych, które należą do rodziny. Wszystko jednak zależy od charakteru zwierzaka. Jeśli masz psa, którego sam się boisz, jeśli jest groźny, warczy na członków rodziny z nim mieszkających oraz wykazuje jakiekolwiek oznaki agresji, lepiej, aby zamieszkał w budzie. To samo dotyczy kota – warto przygotować dla niego domek zawczasu.

Odpowiednie łóżeczko

Nawet jeśli pies czy kot okażą się najlepszymi przyjaciółmi dziecka, konieczne jest, aby malec miał swój pokój, gdzie zwierzęta nie będą mogły swobodnie wchodzić. Chodzi przede wszystkim o czas spokojnego odpoczynku. Jeśli nie masz możliwości, aby urządzić pokój dla pociechy, to zadbaj o to, aby dziecko miało odpowiednie łóżeczko. Najlepiej sprawdza się takie standardowe, ze szczebelkami. Takie łóżeczko możesz znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internetowych, np. babydeco.eu/. Takie łóżeczko, wyposażone w szczebelki, będzie chronić maluszka w czasie snu. Nie da rady bowiem wtedy, dostać się do niego np. pies. Dlatego będzie można zastawić maluszka śpiącego i bez obaw wyjść do innego pokoju.

1 KOMENTARZ

  1. wszelkie badania jakie czytalam na temat zwierzat w domu to same zalety niestety najwiekszy problem jest z alergiami u dzieci. trzeba co jakis czas przynajmniej u nas przeozonowac mieszkanie. wtedy znikaja wszelkie pieskie zapaszki ktore sa dzielem naszych kundelkow a tym samym drazniace substancje jakie znajduja sie w siersci czy w odchodach naszych milusinskich. polecam robic to z pomoca firm nam pomogla klinika dywanow i jestesmy mocno zadowoleni z efektow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj