Spektaklem „Różewiczogranie” w wykonaniu znakomitego Wiesława Komasy (w czwartek, 7 grudnia) rozpocznie się szesnasta edycja Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” w Suwałkach.

Informacja prasowa.

Zatem od czwartku i aż do soboty 9 grudnia na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury zobaczymy szesnaście poruszających kreacji aktorskich. Utalentowanych amatorów i aktorów zawodowych zarówno z Polski, jak i zagranicy, którzy zmierzą się ze znakomitymi choć niełatwymi tekstami wybitnych twórców: Witolda Gombrowicza, Michaiła Bułhakowa, Gabriela G. Marqueza czy Erica Bogosiana, poruszającymi problemy nurtujące ludzi od pokoleń, czyli strachu przed samotnością, odizolowaniem, odrzuceniem, nieumiejętnością radzenia sobie z wyzwaniami, jakie stawia życie, lękami codzienności, potrzebą miłości i akceptacji, ale także pasji, która daje radość życia i spełnienia. Nie zabraknie tematów bardzo współczesnych jak choćby emigracja Polaków za granicę w poszukiwaniu godziwiej pracy, a także – wydawałoby się odległych, bo sięgających czasów Sokratesa, czy biblijnej Salome – a wciąż tak bardzo aktualnych.

Miłośnicy niełatwej sztuki, jaką jest monodram, czyli aktor sam na scenie, będą mogli zobaczyć dwa spektakle mistrzowskie w wykonaniu znanych i uznanych aktorów teatralnych i filmowych: inaugurujące festiwal „Różewiczogranie” z Wiesławem Komasa w roli głównej i rewelacyjną Jowitę Budnik w „Supermence” – na zakończenie festiwalu.

Suwalskie spotkania z monodramem są adresowane do młodzieży (16-19 lat) oraz osób dorosłych z całego kraju, zarówno amatorów, jak i aktorów zawodowych i studentów szkół artystycznych. W jury zasiadają uznani specjaliści – aktorzy i reżyserzy scen polskich, którzy potrafią docenić kunszt aktora, kiedy za pomocą słowa i gestu wyzwala teatralną energię. Monodram jest bowiem bardzo wymagającym środkiem ekspresji – musi być prowadzony w ciągłej relacji z widzem – bez jego uczestnictwa, ciągłej uwagi i napięcia.W jury tegorocznych Spotkań zasiądą: Wiesław Komasa, Janusz Szymański i Jan Zdziarski.

Sprawdź program.

XIV Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” w Suwałkach

XIV Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem: spektakl „Różewiczogranie” w Suwałkach

XIV Spotkania O Złotą Podkowę Pegaza: spektakl Supermenka w wyk. Jowity Budnik w Suwałkach

Aby wygrać 2 pojedyncze bilety na spektakl „Supermenka” w wyk. Jowity Budnik, wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Jowitę Budnik można obecnie oglądać w filmie, który niedawno wszedł na ekrany kin. Jaki nosi tytuł? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl do dnia 3 listopada do godz. 20.00. Zwycięzców wylosujemy.

Festiwal Patronatem Honorowym objął Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, fundator Grand Prix. Mecenasem festiwalu jest RESO Europa Service Spółka z o.o w Suwałkach, sponsorem Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Suwałkach.

Patroni: teatralny.pl, Towarzystwo Kultury Teatralnej.

Patroni medialni: TVP 3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Niebywałe Suwałki, suwalki.info, suwałki24, DwuTygodnik Suwalski, Radio5, Kurier Suwalski.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj