Trzy złota i jedno srebro karateków

W sobotę, 16 grudnia 2017 roku w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców. W zawodach wystartowało 160 zawodników z 50 klubów. Suwałki reprezentowało sześcioro zawodników. Byli to młodzieżowcy – Daniel i Damian Biłbak oraz Michał Karpowicz, a także juniorki, trzy Aleksandry – Mozerys, Górska i Rybacka.

Ostatni tegoroczny start udał się nam bardzo dobrze, suwalczanie zdobyli indywidualnie trzy złote medale i jeden srebrny. Nasi medaliści to: młodzieżowcy –  Daniel Biłbak: I miejsce kumite do 70 kg , Damian Biłbak: I miejsce kata, Michał Karpowicz: II miejsce kata. Juniorka – Aleksandra Mozerys zajęła I miejsce w kumite do 60 kg. Aleksandra Rybacka i Aleksandra Górska tym razem przegrały swoje drugie pojedynki i wróciły bez medali.

– Dodatkową „wisienką na torcie”, podsumowującą cały rok, stało się zdobycie Mistrzostwa Polski Drużynowo w Młodzieżowcach. Pozostawiliśmy w tyle wszystkie kluby z całej Polski, potwierdzając, że w tym roku w przedziale wiekowym 18-21 lat, to suwalski klub jest najlepszy – komentuje Marek Krejpcio z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin.

Końcówka roku to również okazja do podsumowania pracy i licznych trofeów, które zdobyli zawodnicy klubu. Karatecy zaliczyli 281 startów, zdobywając 170 medali – 39 złotych, 49 srebrnych i 82 brązowe.