W środę, 3 stycznia informowaliśmy o inwestycjach PWiK-u. Okazuje się, że to nie jedyna miejska spółka, która pozyskała środki zewnętrzne na realizację przedsięwzięć dla mieszkańców. Wsparcie w wysokości 7,2 mln zł trafi również do PEC-u.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach otrzymało dofinansowanie na projekt pn. „Przebudowa i termomodernizacja sieci ciepłowniczej w mieście Suwałki w celu poprawy efektywności przesyłania ciepła”.

Projekt przygotowany przez spółkę zakłada przebudowę i termomodernizację ponad 10 km sieci w latach 2018 – 2020. Wartość zadania to aż 16,1 mln zł, a dotacja wyniesie 7,2 mln zł. Realizacja zadania wpłynie na redukcję strat ciepła na rurociągach ciepłowniczych, a tym samym na poprawę efektywności przesyłu ciepła.

PEC walczy o kolejne duże pieniądze

Dodatkowo spółka złożyła jeszcze dwa projekty o dofinansowanie zadań w ramach konkursów ogłoszonych przez NFOŚiGW, których rozstrzygnięcie nastąpi w 2018 roku.

Pierwszy projekt dotyczy budowy instalacji spalania biomasy – koszt  inwestycji to 37,5 mln zł, możliwość dofinansowania 40% – 85% kosztów przedsięwzięcia.

Drugi projekt dotyczy likwidacji węzłów grupowych w celu poprawy efektywności dystrybucji ciepła – koszt  zadania to 5,2 mln zł, możliwość dofinansowania 60% – 85% kosztów przedsięwzięcia.

Jeśli wnioski przejdą pozytywną weryfikację, realizacja inwestycji nastąpi w 2019 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj