W mieście remonty dróg za 10,5 mln złotych

0
290
Fot. www.freedigitalphotos.net

Remonty i budowa nowych dróg osiedlowych, które zaplanowano w budżecie miasta na ten rok, pochłoną nawet 10 570 000 zł. W piątek, 12 stycznia ogłoszony został przetarg na budowę ul. Zastawie.

W 2017 roku podpisane zostały umowy na budowę ulic: Włocławskiej, Legnickiej, Katowickiej i Gorzowskiej. Prace zakończą się w czerwcu. Jest też umowa na ul. Krzywólka. W tym roku pierwszy przetarg dotyczy ulicy Zastawie. Mieszkańcy tej części miasta bardzo często zwracali uwagę na konieczność poprawy stanu nawierzchni ulicy dojazdowej do ich osiedla. Dlatego w 2016 roku ulica Zastawie została przebudowana do wysokości ogródków działkowych. Droga przeszła kompletną modernizację. Poszerzono ją do 7 metrów, ma nawierzchnię asfaltową, a nie jak pierwotnie – z płyt betonowych. W tym roku inwestycja będzie kontynuowana. Wykonany zostanie kolejny odcinek – od ogrodów działkowych do zjazdu na osiedle przy ul. Zastawie.

– Kolejne ulice, na które lada moment będą ogłaszane przetargi to: ul. Falka, która wygrała w głosowaniu na Suwalski Budżet Obywatelski, ulice Kazimierza Wielkiego i Bolesława Śmiałego, a także Mariana Piekarskiego – zapowiada Kamil Sznel, Kierownik Biura Prezydenta Miasta.

Leave a Reply