Reklama

Bulwary i budynek SOK przy Noniewicza wyremontujemy z Rosjanami?

Data:

- Reklama -

O wspólnym udziale w Programie Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja 2014-2020 rozmawiali we wtorek, 20 lutego suwalscy samorządowcy i przedstawiciele Gurjewska z Obwodu Kaliningradzkiego. Obie strony mają kilka pomysłów na wykorzystanie środków na inwestycyjne.

W Suwałkach gościła trzyosobowa delegacja Rosjan w składzie: Siergiej Podolski, Dyrektor Administracji Gurjewskiego Okręgu Miejskiego, Nikołaj Karnjuszyn, Kierownik Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Jarosława Fursowa, Zastępca Kierownika Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. W rozmowach wziął udział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i pracownicy Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Władze Suwałk chciałyby pozyskać środki m.in. na rewitalizację bulwarów nad Czarną Hańczą i odrestaurowanie „dawnej łaźni”, a także termomodernizacja pięciu przedszkoli i kolejne remonty dróg w mieście, zaś Rosjanie w ramach wspólnych działań chcą pozyskać pieniądze na realizację parku w centrum Gurjewska.

Problemem jest jednak brak konkretnych informacji na temat harmonogramu projektu. Wiadomo jednak, że strona rosyjska jest bardzo zainteresowana współpracą – w przyszłym tygodniu w Suwałkach odbędzie się kolejne spotkanie w sprawie Programu Współpracy Transgranicznej – tym razem z delegacją z Czerniachowska. W tym przypadku rozmowy będą dotyczyły m.in. pozyskania pieniędzy na modernizację budynku Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza 71.

Fot. UM w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Trwa montaż tężni solankowej na suwalskich bulwarach

Ta inwestycja, wybrana w głosowaniu na Suwalski Budżet Obywatelski...

Dziewięć firm zainteresowanych parkiem sensorycznym

Projekt, który został zainaugurowany w marcu tego roku, zakłada...

SOK zbiera zgłoszenia od wystawców na Majówkę Społeczną

Suwalski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału...

Na bulwarach powstanie park sensoryczny

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku Suwałki zyskają nowe miejsce...