Szukając najlepszej pożyczki na nowy samochód lub remont mieszkania, przeglądamy dziesiątki, a czasem nawet setki ofert banków i parabanków. Warto wiedzieć, jaka firma oferuje najlepsze warunki kredytowania. Dla wielu osób, które żyją szybko i intensywnie przydatne mogą być pożyczki online.

Czym jest pożyczka przez internet?

Wiele instytucji umożliwia wzięcie pożyczki online. Tego typu rozwiązanie jest niezwykle wygodne i pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu, który w dzisiejszych czasach dla wielu jest sporo warty. Zazwyczaj kredyt przez internet pozwalają wziąć parabanki, które nie wymagają dziesiątek zaświadczeń z urzędu skarbowego czy od pracodawcy. Parabanki idą na rękę również klientom, którzy pracują na umowę o dzieło lub umowę zlecenie, która jest niezwykle popularna wśród zleceniodawców z dziedziny nowych mediów i programowania. Dziennikarze czy programiści w trakcie swojej działalności rzadko podpisują umowy o pracę, które są bardzo mile widziane w przypadku chęci wzięcia kredytu w klasycznym banku. Pożyczki online to wygoda i minimum formalności. To również oszczędność czasu.

Dla kogo pożyczka przez internet?

Ofertami online z całą pewnością zainteresują się osoby, które niezwykle cenią swój czas i nie lubią wizyt w bankach i instytucjach pozabankowych. Decyzja o przyznaniu pożyczki przychodzi na maila nawet do kilkudziesięciu minut, co jest kolejnym powodem, aby zainteresować się pożyczkami online. Klasyczne banki potrafią wydawać decyzję nawet po kilku dniach od złożenia wniosku.

Cel bez znaczenia

Warto wiedzieć, że parabanki nie wymagają określenia, na co konkretnie chcemy pożyczyć pieniądze. Dla tego typu firm ważne jest, aby na czas spłacać kredyt, a nie cel na który przeznaczymy pożyczone środki. Bez znaczenia jest, czy chcemy kupić nowy samochód, zrobić remont w mieszkaniu lub w domu, albo czy po prostu nie mamy środków na przeżycie „do dziesiątego”.

RRSO 0%

Parabanki często oferują pożyczki „chwilówki” na kilka miesięcy (zazwyczaj na dwa miesiące). Tego typu okazje zazwyczaj nie są obarczone wysokimi prowizjami. RRSO, czyli całkowity koszt pożyczki ponoszony przez kredytobiorcę zazwyczaj wynosi 0%, więc poza kosztami manipulacyjnymi nie zapłacimy więcej, niż pożyczyliśmy. Warto jednak pamiętać, że w przypadku braku spłaty raty na czas parabank nalicza zazwyczaj odsetki, które niestety mogą okazać się niemałe. Trzeba pamiętać o terminowości, a okaże się, że nasza pożyczka jest bez kosztów.

Warto przeglądać rankingi pożyczek

Ranking pożyczek, dostępny na przykład na stronie moneystore.pl to zestawienie ofert różnych banków i parabanków, które pozwala na dokładne przeanalizowanie warunków na których formy pożyczają pieniądze. Tego typu rankingi to wygoda i oszczędność czasu. Możemy uzyskać dostęp do wielu ważnych danych bez konieczności analizowania setek kartek regulaminów banków i parabanków. Ranking pożyczek zawiera wszystkie koszty kredytu, terminy spłat oraz rodzaj kredytu. Po podaniu takich informacji, jak wiek kredytobiorcy, kwota, którą chcemy pożyczyć oraz czas na który chcemy wziąć kredyt na ekranie naszego komputera wyświetlą się najpopularniejsze i najbardziej opłacalne oferty skierowane do osób fizycznych, nawet nierzadko nieosiągających stałych, comiesięcznych dochodów. Dla osób, które nie mają zbyt wiele wspólnego ze światem finansów strony oferujące zestawienia ofert banków i parabanków rankingi pożyczek mogą okazać się bardzo przydatne. Przejrzyste zestawienie ofert bankowych i pozabankowych to podstawa do podjęcia decyzji, jaką instytucję wybierzemy przy wzięciu pożyczki.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj