Stanisława Celińska i Lucyna Malec wystąpiły w niedzielę, 25 marca w Suwalskim Ośrodku Kultury. Obie aktorki o spektaklu, który miał swoją premierę ponad 10 lat temu, z okazji jubileuszu Stanisławy Celińskiej, opowiedziały naszej redakcji z pewną nostalgią (posłuchaj).

„Grace & Gloria”  to sztuka napisana przez Toma Zieglera. Realizację z udziałem Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec wyreżyserował nieżyjący już Bogdan Augustyniak. Charakter spektaklu podkreśla znakomita scenografia Jerzego Rudzkiego i muzyka Jerzego Satanowskiego. W Suwałkach sztuka została wystawiona przy pełnej sali. Gra Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec bardzo widzów poruszyła – nie po raz pierwszy zresztą. Aktorki podczas rozmowy z naszym portalem wspominały grę w różnych miejscach i okolicznościach oraz wzruszenia publiczności.

Stanisława Celińska – aktorka znana z wielu wybitnych kreacji teatralnych i filmowych, świetnie czuje się zarówno w repertuarze komediowym, jak i dramatycznym. Długoletnia współpraca z Krzysztofem Warlikowskim niejednokrotnie stawiała ją przed trudnymi, śmiałymi, a często również szokującymi zadaniami aktorskimi.

Lucyna Malec – szerokiej publiczności znana z seriali „Na Wspólnej”, „Hotel 52”, „Bulionerzy”. Sympatię widzów przyniosły jej kreacje w programie „Komiczny Odcinek Cykliczny” (KOC) Grzegorza Wasowskiego i Sławomira Szczęśniaka.

Stanisława Celińska i Lucyna Malec o ewolucji swoich bohaterek oraz odbiorze spektaklu przez publiczność:

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

25 III 2018, Suwalki, SOK; Spektakl „Grace & Gloria” – Stanislawy Celinskiej i Lucyna Malec
© 2018 Wojciech Otlowski
25 III 2018, Suwalki, SOK; Spektakl „Grace & Gloria” – Stanislawy Celinskiej i Lucyna Malec
© 2018 Wojciech Otlowski

Leave a Reply