Reklama

Znani autorzy ponownie w Białymstoku pod koniec kwietnia

Data:

- Reklama -

Tegoroczna edycja Targów Książki i Festiwalu literackiego „Na pograniczu kultur” odbędzie się w Białymstoku (w Operze i Filharmonii Podlaskim i Białostockim Teatrze Lalek) w dniach 20-22 kwietnia.

W tym wielkim święcie literatury w Białymstoku udział wezmą m.in.: Grzegorz Kasdepke, Marcin Szczygielski, Martin Widmark, Tomasz Samojlik, Hanna Krall, Zygmunt Miłoszewski, siostra Małgorzata Chmielewska, Anna Kamińska, Ignacy Karpowicz, Vincenty Severski, Martin Pollack, Krzysztof Varga, Andrzej Strumiłło, Krzysztof Czyżewski.

Atutem białostockich targów i festiwalu literackiego jest ich znakomita lokalizacja w centrum miasta, a także fakt, że to jedyne targi książki w Polsce północno-wschodniej. Wydawcy mają więc niepowtarzalną szansę, aby swoją bogatą ofertę zaprezentować w tej części kraju.

Festiwal literacki to także szeroki wachlarz działań skierowanych zarówno do najmłodszych jak i dorosłych mieszkańców województwa podlaskiego m.in. warsztaty literackie, warsztaty pisania, gry i zabawy edukacyjne, bezpośrednie spotkania z autorami, prezentacje nowości wydawniczych, wystawy.

Warto w tym czasie odwiedzić Białystok, żeby zobaczyć tłumy odwiedzających i niezwykłą atmosferę towarzyszącą tym wydarzeniom.

Na zdj. Ignacy Karpowicz w 2014 r. opowiada o „Sońce” podczas Halfway Festival. (fot. Ziemowit Tucholski).

Szczegółowy program niebawem na naszej stronie.

Wydarzenie również w tym roku będzie objęte patronatem portalu „Niebywałe Suwałki”. Relacje z wcześniejszych edycji targów przypominamy poniżej.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Pod naszym patronatem: W Maćkowej Rudzie ilustracje i rysunki Andrzeja Strumiłły

Galerię Strumiłło w Maćkowej Rudzie 17 i Budę Ruską...

Na półmetku wakacji. Przed nami jeszcze wiele wydarzeń

W kolejnych tygodniach na Suwalszczyźnie wiele atrakcyjnych wydarzeń -...
%d bloggers like this: