Reklama

Damian Biłbak zdobył Wicemistrzostwo Polski

Data:

W ostatnią sobotę, 21 kwietnia 2018 roku w Limanowej odbyły się 45 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Wystartowało 112 zawodników z 54 klubów z całej Polski. Suwalski Klub Karate Kyokushin wystawił pięciu zawodników: Sebastiana, Daniela i Damiana Biłbaków, Mateusza Muczyńskiego i Michała Karpowicza. Zawody nie ułożyły się dla suwalskich karateków pomyślnie, tylko Damian Biłbak wrócił z medalem, zostając Wicemistrzem Polski Seniorów w kategorii do 65 kg.

Damian zdobył tez prestiżowy tytuł Mistrza Tameshiwari. Damian czterema technikami (seiken – pięść, shuto – kant dłoni, hiji – łokieć i sokuto – kant stopy) przełamał 18 desek. Nasz Mistrz tytuł podzielił z kolegą z Kadry Narodowej – Filipem Szellerem z Krosna. W kumite Damian swoje dwa pierwsze pojedynki wygrał przed czasem. W walce finałowej został najpierw sfaulowany  przez zawodnika z Augustowa, a następnie, walcząc mimo kontuzji, uległ mu i przegrał.

– Nasi pozostali zawodnicy wypadli na miarę swoich możliwości. Michał Karpowicz w kategorii do 75 kg i Sebastian Biłbak w kategorii do 80 kg wygrali swoje pierwsze pojedynki przez wazaari (skuteczna technika – pół punktu), a w drugich walkach ulegli przyszłym Mistrzom Polski. Daniel Biłbak i Mateusz Muczyński nie sprostali swoim przeciwnikom w pierwszych walkach, ich przeciwnicy zdobyli medale Mistrzostw Polski – tłumaczy Marek Krejpcio z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin.

Następne zawody karateków to Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów we Wrocławiu, które odbędą się w dniach 11-12 maja 2018 roku. Na Mistrzostwach wystartują nasze dwie juniorki Aleksandra Mozerys i Aleksandra Rybacka. Obie są już medalistkami Mistrzostw Europy.

Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach i przez sponsora klubowego Reso Europa Service.

Fot. Suwalski Klub Karate Kyokushin

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ponad 135 tys. zł na stypendia i nagrody dla sportowców

Ponad 50 osób otrzymało stypendia, nagrody i wyróżnienia za...

Prawie 700 tys. zł na sport

Suwalskie kluby na działalność w zakresie rozwoju sportu dzieci...

Medale karateków w Radzyminie

W weekend, 27-28 listopada w Radzyminie odbyły się Mistrzostwa...

Karatecy wrócili z Bartoszyc z medalami

W sobotę, 20 listopada w Bartoszycach odbyła się kolejna...
%d bloggers like this: