Reklama

Każdy może zostać żołnierzem zawodowym

Data:

- Reklama -

Wojsko Polskie ciągle się rozwija i modernizuje. Zwiększa się jego liczebność i tym samym wzrasta potencjał Sił Zbrojnych.

Dzieje się to dzięki realizacji  planu rozwoju Wojska Polskiego i przy dużym wysiłku żołnierzy zawodowych jednostek i instytucji wojskowych. W związku z tym, w naszej armii przybywa etatów dla przyszłych zawodowców i są stwarzane coraz to lepsze warunki materialne.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Suwałkach informuje, że jednostki wojskowe na terenie całego kraju prowadzą nabór ochotników do zawodowej służby wojskowej, przeważnie spośród  żołnierzy rezerwy, czyli z takich osób, którzy odbyli jakiekolwiek przeszkolenie wojskowe i mają złożoną przysięgę. Inne  drogi istnieją dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z wojskiem od podstaw. Taki chętny Pan lub Pani, ochotnik do zawodowej służby wojskowej, może rozpocząć służbę kandydacką w uczelni wojskowej, odbyć służbę przygotowawczą lub wstąpić w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Z tych wszystkie możliwości można skorzystać zgłaszając się po niezbędne informacje do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Suwałkach.  Można je także uzyskać telefonicznie (tel. 261-347-357) lub skorzystać z mediów społecznościowych. Więcej informacji na stronie WKU.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kolejne szkolenie dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w suwalskiej jednostce

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach informuje, że 20 lutego...

Kursy dla rezerwistów

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach zaprasza wszystkich rezerwistów zainteresowanych...

Jest praca w wojsku

W dniach 14-15 stycznia w siedzibie Wojskowej Komendy Uzupełnień...