Specjaliści z Polski i Litwy dyskutowali w Suwałkach o komunikacji z osobami z autyzmem. Po raz piąty Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów zorganizowało konferencję „Au! Mam autyzm!?”.

Autor: belkos

W Parku Naukowo – Technologicznym Polska – Wschód w Suwałkach spotkali się w sobotę, 21 kwietnia eksperci, pedagodzy i rodzice dzieci z autyzmem, w sumie około 250 osób. Część z nich to goście z Litwy.

Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń i – jak mówią organizatorzy – także do odczarowania autyzmu. Osoby z tym zaburzeniem są wśród nas i mają takie samo prawo do rozwoju i samostanowienia o sobie – podkreślają specjaliści. To, co ważne, to fakt, że społeczeństwo zaczyna otwierać się na osoby z tymi zaburzeniami i dostrzegać ich potrzeby.

Według ONZ u 1 na 150 dzieci w Europie diagnozuje się autyzm.

Barbara Wierzbowska-Lebiediew, prezes Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów oraz Urszula Duda, dyrektor Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka”, a także Marek Stankiewicz, nauczyciel z „Bajki” w Suwałkach mówią o konferencji:

Konferencja zorganizowana w ramach projektu LT-PL-2S-140 “Odkryj i przedstaw siebie” dofinansowanego z Programu Interreg V-A Lietuva-Polska współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i realizowanego w partnerstwie z Centrum Aktywności dla Osób Niepełnosprawnych w Janowie (Litwa).

Więcej o tegorocznej konferencji:

Co wiesz o autyzmie? Dowiedz się więcej – konferencja „Au! Mam autyzm!?” już po raz piąty (audio)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj