Długi weekend majowy to okazja do wypoczynku, ale też wypraw – bliższych lub dalszych. Warto w swoich planach uwzględnić wizytę w tych dniach w Augustowie, gdyż początek maja obfituje tu w rozmaite ciekawe wydarzenia, imprezy dla starszych i młodszych, muzyczne, filmowe, targowe.

Wielka majówka rozpocznie się już ostatniego dnia kwietnia, jednak spektakl „Dama bije króla” obejrzą szczęśliwcy, którzy już zdążyli zaopatrzyć się w bilety. Pocieszeniem jest fakt, że kolejne atrakcje są ogólnodostępne lub – jak ma się rzecz w przypadku koncertu kończącego majową imprezę, bilety są jeszcze dostępne, a nawet można je wygrać w konkursie organizowanym przez nasz portal (szczegóły na końcu wpisu).

Pierwszego maja Augustowskie Placówki Kultury, pracownia Ala ma Kota oraz żeński zespół Augustynek zapraszają na Rynek Zygmunta Augusta na kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej. Udział zapowiedziało wielu wystawców, a przybyli będą mogli obejrzeć i nabyć drewniane zabawki, rozmaite dekoracje, tradycyjne wyroby regionalne kuchni. Niewątpliwą atrakcją będzie możliwość udziału w pikniku kowalskim, a najmłodszych z pewnością przyciągnie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego – zatytułowanego podobnie jak kiermasz – „Majowe bąki”. Do 23 kwietnia można jeszcze zgłaszać swoje plastyczne wyobrażenia świata owadów, a pierwszego maja oczekiwać na wyniki (szczegóły konkursu na stronach Augustowskich Placówek Kultury i Augustynek na Facebooku).

Wielbicieli tradycyjnych melodii ucieszą zaplanowane na ten dzień występy zespołów ludowych, a aby rodzice mogli spokojnie pobuszować wśród stoisk, dzieci zajmą animatorzy i wolontariusze – i zaproponują najmłodszym rozmaite gry, zabawy i atrakcje. Kiermasz potrwa od godziny 9.00 do 17.00.

Drugi dzień maja upłynie pod znakiem swego rodzaju powrotu do przeszłości. Miejski Dom Kultury oraz DKF „Kinochłon” zapraszają na przegląd kronik filmowych, które prezentowane będą w Miejskim Domu Kultury o godzinie 19.00. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, a dodatkową atrakcją będzie działająca tego dnia „kawiarenka PRL-u”, gdzie skosztować można będzie takich specjałów jak kaczy żer na pajdzie chleba czy tradycyjny śledzik. Pragnienie ugasimy oranżadą lub wodą w stylowych, zabytkowych butelkach z tamtej epoki.

Gościem imprezy będzie Radosław Bućko, twórca i redaktor strony Kurort Augustów, upowszechniającej przeszłość miasta uwiecznioną na fotografiach autorstwa Ludwika Jaworskiego. Będzie można porozmawiać o kronikach, wspomnieniach z nimi związanych, ich propagandowym wymiarze, ówczesnym i obecnym odbiorze. Zapraszamy na tę niebanalną lekcję historii.

Ostatni dzień majówki upłynie pod znakiem dobrej muzyki. Organizatorzy zapraszają na koncert Pauliny Przybysz. Impreza odbędzie się w kinie Iskra, o godzinie 19.00. Bilety w cenie 40 zł można rezerwować pod numerem 87 643 36 59 lub 790 22 85 60. Artystka będzie promowała swoją najnowszą płytę „Chodź tu”.

Piosenkarka występowała w Augustowie jeszcze w czasach, gdy wraz z siostrą tworzyły zespół „Sistars”, zatem fani z pewnością z niecierpliwością czekali na kolejną okazję usłyszenia i zobaczenia artystki.

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na koncert Pauliny Przybysz w kinie „Iskra” w Augustowie. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Siostra artystki, Natalia Przybysz, kilkukrotnie występowała w Augustowie – wymień przynajmniej dwie imprezy podczas których można ją było zobaczyć i usłyszeć. Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas na adres: redakcja@niebywalesuwalki.pl do dnia 20 kwietnia 2018 roku do godz. 20.00. Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrali: Michał Ptaszyński i Paulina Bluszko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj