W minioną niedzielę, 6 maja, RESO Akademia 2012 Suwałki w ramach 17. kolejki II ligi kobiet podejmowała na własnym boisku zespół UKS Loczki Wyszków. Niestety, pomimo walki i ambicji, suwalczanki musiały uznać wyższość rywalek i 3 pkt. pojechały do Wyszkowa.

Niedzielne spotkanie było trzecim w historii obu zespołów. Do tej pory górą były piłkarki Loczków, które wysoko wygrały oba spotkania, co dodatkowo podgrzewało atmosferę przed tym meczem. Spotkanie rozgrywane w niedzielne popołudnie na płycie bocznej Stadionu Miejskiego w Suwałkach zgromadziło sporą rzeszę kibiców. Od pierwszego gwizdka sędziego widać było, że nie zabraknie walki w środku pola. Zespół z Wyszkowa próbował zagrozić bramce suwalczanek grając długie piłki, jednak gospodynie skutecznie łapały napastniczki gości na pozycji spalonej. Suwalskie piłkarki nie pozostawały dłużne i stwarzały swoje sytuacje, jednak dobrze dysponowana Joanna Żak nie dała się pokonać. Pierwszą i jedyną bramkę w tym meczu zdobyła w 29’ Paulina Pokraśniewicz, która wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonała Wiktorię Dziurdź wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Drugie 45 minut niedzielnego spotkania to pokaz waleczności i serca suwalczanek, które dążyły do wyrównania. Zepchnięty do defensywy zespół Loczków próbował utrzymywać piłkę w środku pola, jednak dzięki fenomenalnej grze Laury Frąckiewicz piłka szybko wracała w posiadanie suwalczanek. Najgroźniejszą sytuację w drugiej połowie Loczki miały w 72’, jednak strzał z okolic 16 m zatrzymał się na poprzeczce bramki Dziurdź. Następnie atakowała już tylko Akademia. Ostatnie 10 minut to istne oblężenie bramki wyszkowianek, jednak doskonałą dyspozycją pokazała się Żak, zachowując w tym meczu czyste konto. Pomimo wielu groźnych sytuacji, m.in. Aleksandry Bieryło, Aleksandry Stefaniak i Izabeli Łady, nie udało się zdobyć wyrównującej bramki. Suwalczankom zabrakło zimnej krwi i nieco szczęścia.

– Uważam, że najsprawiedliwszym wynikiem w tym meczu byłby remis, jednak piłka nożna nie zawsze jest sprawiedliwa. Dziękuję swoim zawodniczkom za to, ile serca i walki wkładają w swoją grę, bo po takim spotkaniu niezależnie od wyniku mogą być z siebie dumne, tak jak my jesteśmy z nich dumni. Loczkom gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w walce o awans. – podsumował mecz trener G. Twarowski.

RESO Akademia 2012 Suwałki – UKS Loczki Wyszków 0:1 (0:1)
(P. Pokraśniewicz 29’)

RESO Akademia 2012 Suwałki: Dziurdź – Pacewicz, Ciruk, Ołów – Frąckiewicz, Stankiewicz, Bieryło, Smyk (46’ Skrodzka), Zabawska –Stefaniak, Wieczorczuk (20’ Łada).
Trenerzy: Grzegorz Twarowski, Karol Piaścik

Kolejny mecz RESO Akademia 2012 rozegra w najbliższą niedzielę, 13 maja, o godz. 11:00, w Olsztynie z tamtejszym Stomilem.