Symfonią Małego Miasta w Ośrodku Kultury i spektaklem na podstawie tekstów Czesława Miłosza i Josifa Brodskiego w Białej Synagodze rozpoczął się letni cykl sejneńskich wydarzeń kulturalnych.

Symfonia Małego Miasta, realizowana przez Archiwum Miejsko-Gminne w Sejnach, to podsumowanie pięciu lat działalności AMG i przybliżenie pamiątek po Janie Lupo, a także przypomnienie jego postaci; warsztaty z mappingu wraz z wirtualną wystawą materiałów fotograficznych.

O projekcie i działaniach mówi Marcin Pawlukiewicz:

Wydarzenie sfinansowano ze środków fundacji PZU oraz współfinansowano ze środków Powiatu Sejneńskiego.

Fot. Niebywałe Suwałki

Symfonia Małego Miasta w Sejnach – wydarzenie artystyczne

Na co jeszcze zaprasza Ośrodek Kultury w Sejnach? Chlewnia Fest 2018; Lato w teatrze.

Sejneńskie „Pogranicze” również w tym roku przygotowało bogaty program muzyczny, teatralny i intelektualny – w postaci cyklu debat. Spektakl na podstawie tekstów Czesława Miłosza i Josifa Brodskiego w reżyserii Pawła Michaiłowa z udziałem Staszka Czyżewskiego, Marty Kurzak i Hanny Skargi widzowie obejrzeli w piątek, 29 czerwca. W programie Lata w Pograniczu znalazły się także koncerty, jam sessions. Kolejne wydarzenie już 2 lipca (poniedziałek) o godz. 19.00 w Dworze Miłosza w Krasnogrudzie odbędzie się premiera filmu i wernisaż wystawy „Sąsiedzka Silva Rerum”. Wydarzeniom w Pograniczu towarzyszą wystawy: „Miłosz – Szukanie Ojczyzny”, „Biblia domowa albo silva rerum”; codziennie: lipiec-sierpień, godz. 10.00 – 18.00, bilety: 10 zł (z przewodnikiem), 5 zł (bez przewodnika), 7 zł (grupowy); Haiku i fotografie Krzysztofa Czyżewskiego w parku krasnogrudzkim, godz. 10.00 – 18.00, wstęp wolny oraz wystawa fotograficzna „Leszek Aleksander Moczulski – Nie nicość, nie nicość, nie nicość A miłość, a miłość, a miłość autorstwa Zbigniewa Fałtynowicza w Krasnogrudzie (Ptaszniki, godz. 10.00 – 18.00, wstęp wolny).

O programie Lata w Pograniczu opowiada Krzysztof Czyżewski:

Fot. Niebywałe Suwałki

Wielkie Księstwo Poezji – wieczór poetycki w Krasnorgudzie

Lato w Pograniczu 2018: Wolność – Solidarność 1918/1968

Leave a Reply