Piłkarki RESO Akademii 2012 Suwałki w minioną sobotę, 25 sierpnia, w inauguracyjnym spotkaniu sezonu 2018/2019 wygrały na wyjeździe z beniaminkiem, zespołem Tygrys Huta Mińska.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się o godz. 11:00 na stadionie w Hucie Mińskiej. Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego zespół gospodarzy ruszył do ataku, chcąc zdobyć swoją premierową bramkę w II lidze kobiet, jednak akademiczki z Suwałk spokojnie kontrolowały przebieg spotkania. Poranny deszcz utrudnił warunki do gry, o czym boleśnie mógł przekonać się zespół RESO Akademii 2012, kiedy w 8. minucie po strzale gospodyń piłka dostała poślizgu i sprawiła niemałe problemy stojącej w bramce Wiktorii Dziurdź. Ostatecznie futbolówka nie wpadła do bramki akademiczek. W miarę upływu czasu suwalczanki podkręcały tempo gry, co zaczęło sprawiać problemy zespołowi Tygrysa.

W 18. minucie wynik spotkania otworzyła Zuzanna Skrodzka, zdobywając bramkę efektownym strzałem z dystansu. Już 5 minut później strzałem z rzutu karnego na 2:0 podwyższyła Aleksandra Bieryło. Pomimo sytuacji obu drużyn, do przerwy wynik nie uległ zmianie i suwalczanki po pierwszej połowie prowadziły 2:0.

Zmotywowany Tygrys od początku drugiej połowy ruszył odrabiać straty i już w 48. minucie zdobył bramkę kontaktową. Gospodynie atakowały, ale to suwalczanki zdobyły kolejną bramkę. W 58. prostopadłe podanie od Skrodzkiej na bramkę zamieniła Bieryło i ponownie wyprowadziła zespół z Suwałk na dwubramkowe prowadzenie. Pomimo utraty bramki zespół Tygrysa nie stracił nadziei i walczył dalej o korzystny wynik w swoim debiucie w II lidze. W 67. minucie Bortkiewicz zdobyła bramkę na 2:3. 11 minut później Dziurdź obroniła groźny strzał z narożnika pola karnego, jednak przy dobitce Nowickiej była bez szans. Stan meczu wyrównał się, co podziałało na zespół RESO Akademii jak płachta na byka. Suwalczanki wróciły do rytmu z pierwszej połowy spotkania i rozstrzygnęły wynik meczu w niespełna pięć minut. W 81. minucie po raz kolejny, tym razem po prostopadłej piłce od Łady, na listę strzelców wpisała się Bieryło, kompletując hattricka. W 84. minucie bramkę zdobyła Karolina Zabawska, a dwie minuty później czwartą bramkę w tym spotkaniu dołożyła Bieryło. Jeszcze w 90 minucie blisko zdobycia bramki była Anna Stankiewicz, jednak jej strzał z około 25 m zatrzymał się na poprzeczce bramki gospodarzy.

– Pierwszy mecz w nowym sezonie z kompletem punktów, przede wszystkim po dobrej postawie całego zespołu. Widać, że procentuje doświadczenie zebrane w poprzednim sezonie, kiedy przy remisie na 10 minut przed końcem spotkania nie zabrakło nam zimnej krwi i potrafiliśmy rozstrzygnąć wynik na swoją korzyść. – podsumował po meczu Grzegorz Twarowski, jeden z trenerów RESO Akademii 2012.

Kolejny mecz suwalczanki rozegrają w niedzielę, 2 września, w Olsztynie z tamtejszym Stomilem.

Tygrys Huta Mińska – RESO Akademia 2012 Suwałki 3:6 (0:2)

(Rosa 48’, Bortkiewicz 67’, Nowicka 78’ – Skrodzka 18’, Bieryło 23’(k), 58’, 81’, 86’, Zabawska 84’)

RESO Akademia 2012 Suwałki: Dziurdź – Pacewicz, Ciruk, Ołów – Frąckiewicz, Stankiewicz, Smyk (70’ Gałażewska), Skrodzka (60’ Zabawska), Wieczorczuk (80’ Kardel) – Łada, Bieryło (87’ Staszyńska)

Trenerzy: Karol Piaścik, Grzegorz Twarowski