Grażyna Łobaszewska świętuje 40-lecie pracy artystycznej. Wokalistka przez wielu porównywana do Arethy Franklin, Billie Holiday czy Marli Glen podczas wrześniowej trasy koncertowej zaprezentuje swoje największe hity w aranżacjach Ajagore, występując w Suwalskim Ośrodku Kultury w piątek, 28 września o godz. 19.00.

Jubileuszowy koncert to podróż wehikułem czasu – wspomnienie najbardziej znanych piosenek ze wszystkich płyt artystki. Usłyszymy m.in.: Czas nas uczy pogody, Brzydcy, Gdybyś. Zabrzmią także piosenki z płyty Przepływamy. Nie zabraknie również sztandarowych piosenek Czesława Niemena, które znalazły się na płycie Dziwny jest…. poświęconej pamięci Mistrza: Jednego serca, Płonąca stodoła, Dziwny jest ten świat, oraz zupełnie nowych kompozycji, które pojawiły się na najnowszym, jubileuszowym albumie Sklejam się.

Artystka jest rodowitą gdańszczanką i właśnie w tym mieście stawiała swe pierwsze muzyczne kroki. Tutaj ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu, a w latach 1970-72 była słuchaczką Studia Piosenki PR i TV prowadzonego przez Renatę Gleinert. Po raz pierwszy muzyczny świat usłyszał o Grażynie w 1971 roku na FPR w Zielonej Górze. Rok później artystka przeniosła się do Poznania, który na kilka lat stał się jej „drugim domem”. Od tego momentu kariera wokalistki potoczyła się błyskawicznie. Nie mogło być inaczej, bo jak mówi Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, Grażyna to „najczarniejsza z białych kobiet”. Grażyna Łobaszewska wiele koncertuje. Chętnie współpracuje z innymi artystami, jest obecna w jazzowych projektach muzycznych, edukuje innych i jest zapraszana jako jurorka na festiwalach piosenki.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na koncert Grażyny Łobaszewskiej w Suwałkach. Wystarczy do 22 września do godz. 12.00 wysłać do nas mailem (redakcja@niebywalesuwalki.pl) odpowiedź na pytanie: Jaka jest historia piosenki „Czas nas uczy pogody”? Zwycięzców wylosujemy.

Niezaakceptowana pierwsza wersja tekstu, tarcia miedzy wokalistką i przyprowadzoną na nagranie przez autora tekstu, Jacka Cygana, jego narzeczoną, w efekcie – ochłodzenie relacji. Łobaszewska bardzo ceniła ten utwór, ale szczególnie bliski stał się dla niej po śmierci męża. Dziękujemy za zgłoszenia, zwycięzcy to iwojod@… oraz amarillo8@…

Koncert Grażyny Łobaszewskiej w Suwałkach

Leave a Reply