Reklama

Koncert zespołów Divine Weep i Amnestia w Suwałkach

Data:

- Reklama -

Białostocki zespół heavymetalowy Divine Weep grywał w Suwałkach już kilkukrotnie. Ostatni koncert odbył się w marcu 2017 roku. Tym razem formacja wraca po ponad półtorarocznej przerwie, żeby zagrać dobrze znane numery, ale też zaprezentować parę premierowych, które znajdą się na kolejnej płycie. Będzie to ostatni koncert zespołu przed wejściem do studia nagraniowego. Zespołowi Divine Weep towarzyszyć będzie wywodząca się z Olecka Amnestia, która promuje wydany w czerwcu tego roku pełny album studyjny.

Zespół Divine Weep został założony w roku 1995 jako kapela black metalowa. Już w tamtym czasie zebrał spore grono fanów i dotarł do najdalszych zakątków globu – demo „Promo 97” można było usłyszeć nawet w undergrundowej liście przebojów w Tokio. Po roku 2001 grupa zrobiła gatunkową woltę i zaczęła zmierzać w kierunku heavy/power metalowego grania. Pierwsza płyta została wydana przez Divine Weep w 2013 roku i nosiła tytuł „Age Of The Immortal”. Trzy lata później fani zespołu dostali w swoje ręce wydawnictwo „Tears of the Ages”. Czas na coś nowego – kapela niebawem wchodzi do studia.

Formacja wystąpi w Suwałkach 6 października o godz. 19.00 w Black Pub Komin. Towarzyszyć jej będzie olecka Amnestia, grająca od 2015 roku. Grupa ma na swoim koncie płytę „Reborn”, sporo koncertów, nagród i wyróżnień (wyróżnienie na Ełckim Przeglądzie Kapel Amatorskich EPKA 2015; 3. miejsce na Przeglądzie Kapel Amatorskich LegaFest 2017; 1. miejsce na III Zimowym Turnieju Rockowym 2018).

Nasi czytelnicy mogą wygrać 5 pojedynczych biletów na koncert obu kapel w Suwałkach. Wystarczy, że do 18 września do godz. 20.00 wyślą do nas mailem (redakcja@niebywalesuwalki.pl) odpowiedź na pytanie: W jakim studiu Divine Weep nagra swoją nową płytę? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Paweł Wasilewski, anita1055, Jędrzej Best, Piotr Kozikowski, Patryk Czupryński.

Koncert Divine Weep i Amnestia w Suwałkach

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Who Asked i Cursed Knowledge w kolejnym etapie Rockowań 2022

Dwa z czterech suwalskich zespołów muzycznych - Who Asked...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

Inauguracja motosezonu za nami (foto, audio)

Prawdziwy tłum zgromadził się w sobotę, 7 maja w...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...
%d bloggers like this: