Reklama

Z muzyką blisko seniorów

Data:

- Reklama -

Za nami trzeci z sześciu planowanych koncertów Suwalskiej Orkiestry Kameralnej, realizowany z projektu „Muzyka z bliska”. Po dwóch otwartych, cieszących się ogromnym zainteresowaniem publiczności Koncertach przy Fontannie, instrumentaliści z sekcji dętej orkiestry odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Kalina”.

Lekki repertuar oraz interesujące opowieści Grażyny Serafin, prowadzącej spotkanie, spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem widzów. Zachęceni owacjami muzycy bisowali, wykonując skoczne polki przygotowane specjalnie na tę okoliczność.

Muzyka z bliska to projekt realizowany w ramach programu „Kultura dostępna” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego główną ideą jest umożliwienie uczestnictwa w koncertach muzyki klasycznej osobom, które z różnych przyczyn zostały tej możliwości pozbawione.

Projekt przewiduje  realizację 6 koncertów – audycji muzycznych wykonanych przez muzyków Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Dwa z nich były otwarte dla szerokiej publiczności i odbyły się w parku Konstytucji 3 Maja w lipcu i sierpniu, cztery pozostałe są realizowane: w Domu Pomocy Społecznej „Kalina”, ten koncert odbył się 7 września oraz suwalskim hospicjum (12 października), w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera (11 listopada) oraz areszcie śledczym w Suwałkach (14 grudnia).

Dofinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Wigraszek” oficjalnie wystartował! Relacja z czwartkowego uroczystego otwarcia festiwalu

Po roku przerwy powrócił, co cieszy i uczestników, i...

Tribute to Clarence „Mr. Gospel” Eggleton – ocean emocji podczas finałowego koncertu VII Soulwałki Gospel Workshop

Siódma edycja Soulwałki Gospel Workshop przeszła do historii, ale...

Militia rozgrzała publiczność. Piątkowy koncert w SOK-u

Piątkowy (24 maja) wczesny wieczór to idealna pora na...

Jest praca dla instruktora teatru w SOK

Suwalski Ośrodek Kultury (SOK) w Suwałkach poszukuje pasjonata teatru,...