Reklama

Z muzyką blisko seniorów

Data:

- Reklama -

Za nami trzeci z sześciu planowanych koncertów Suwalskiej Orkiestry Kameralnej, realizowany z projektu „Muzyka z bliska”. Po dwóch otwartych, cieszących się ogromnym zainteresowaniem publiczności Koncertach przy Fontannie, instrumentaliści z sekcji dętej orkiestry odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Kalina”.

Lekki repertuar oraz interesujące opowieści Grażyny Serafin, prowadzącej spotkanie, spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem widzów. Zachęceni owacjami muzycy bisowali, wykonując skoczne polki przygotowane specjalnie na tę okoliczność.

Muzyka z bliska to projekt realizowany w ramach programu „Kultura dostępna” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego główną ideą jest umożliwienie uczestnictwa w koncertach muzyki klasycznej osobom, które z różnych przyczyn zostały tej możliwości pozbawione.

Projekt przewiduje  realizację 6 koncertów – audycji muzycznych wykonanych przez muzyków Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Dwa z nich były otwarte dla szerokiej publiczności i odbyły się w parku Konstytucji 3 Maja w lipcu i sierpniu, cztery pozostałe są realizowane: w Domu Pomocy Społecznej „Kalina”, ten koncert odbył się 7 września oraz suwalskim hospicjum (12 października), w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera (11 listopada) oraz areszcie śledczym w Suwałkach (14 grudnia).

Dofinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Love story” Sławka Uniatowskiego w Suwalskim Ośrodku Kultury

Niedawno świętowaliśmy Dzień Kobiet, lada chwila rozpocznie się kalendarzowa...

W tym tygodniu moc spotkań i koncertów

W tym tygodniu Suwałki, Sejny, Olecko i Augustów zapraszają...

Koncert Sławka Uniatowskiego w Suwałkach – „Love Story”

"Sławek Uniatowski - Love Story" - koncert live w...

Co w tym tygodniu?

Oprócz koncertów i innych wydarzeń artystycznych z okazji Dnia...