Koncert Earla Thomasa z kwartalnikiem Twój Blues odbędzie się 21 listopada o godz. 19.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury. Amerykański wokalista Earl Thomas tym razem zaprezentuje się w odsłonie gospel a capella.

Tacy artyści jak Earl Thomas, z głosem jak dzwon, pojawiają się w świecie muzyki od… wielkiego dzwonu. Głos miejscami okraszony charakterystyczną chrypką nie jest jedynym atutem Thomasa.

Amerykański artysta ma ogromną świadomość swojego głosu, który w połączeniu ze sceniczną charyzmą chwyta za serca słuchaczy. Jednocześnie jest skromny. Twierdzi, że to nie on wybrał muzykę, ale ona jego: „pisarz musi pisać, malarz musi malować, a ja muszę śpiewać!”

Thomas pochodzi z muzycznej rodziny z Tennessee. Każdy z członków jego rodziny grał lub śpiewał. Mama uwielbiała gospel, a tata bluesa. W ten sposób młody Earl szybko poznał klasykę obu gatunków i artystów takich jak Muddy Waters, Aretha Franklin. The Beatles i Led Zeppelin.

W Suwałkach, Earl zaprezentuje się w programie gospel. Usłyszymy utwory z albumu „Plantation Gospel” oraz stare Negro Spirituals z południowo-wschodniej części stanu Tennessee, skąd pochodzi Earl.

Earl wystąpi z towarzyszeniem wokalnego tria a capella w składzie: Gerad Mcarthur, Paul Connor Mcarthur i Greig Taylor.

Będzie to występ utrzymany w tradycji „barbershop quartet” – czyli wieloletniej amerykańskiej tradycji męskich kwartetów wokalnych a capella.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na koncert Earla Thomasa w Suwałkach. Wystarczy wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl do 4 listopada do godz. 20.00 odpowiedź na pytanie: Jaki tytuł nosi ostatni album Earla Thomasa? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: emilka81 i Ola Suchocka.

Koncert Earla Thomasa w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj