Klezmerskie dźwięki poruszyły serca i portfele gości podczas koncertu CALa pomoc DLA BAJKI, który odbył się w sobotę w Suwalskim Ośrodku Kultury. Preludium był występ Filipa Czapli – ucznia Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej Bajka wraz ze swoim nauczycielem – Radkiem Nowickim.

Informacja prasowa, Aleksandra Musiałowicz, NTSP BAJKA

Uczeń i mistrz za pomocą klawiszy, śpiewu i saksofonu wprowadzili gości w muzyczny nastrój. Podczas licytacji można było nabyć jeden z dziesięciu obrazów stworzonych przez uczniów NTSP Bajka, dla których inspiracją były znane dzieła światowych artystów. Wszystkie obrazy zostały wylicytowane za 3 700 zł. Druga część koncertu to występ Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Wychowani na pograniczu polsko-litewskim i tym geograficznym, i kulturowym muzycy zabrali gości w podróż po muzyce żydowskiej.

Podczas darmowego koncertu przeprowadzona została również zbiórka charytatywna. Dzięki dobrym sercom uczestników muzycznej uczty udało się zebrać łącznie  9 700 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont kolejnej części budynku przy ul. Paca 4 w Suwałkach, gdzie już działa szkoła branżowa dla młodzieży z autyzmem i Zespołem Aspergera. Pierwsi uczniowie zasiądą w  ławkach we wrześniu przyszłego roku.

Fot. Paweł Krzemiński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj