Chcesz ominąć kolejki do biletomatów lub kiosków z biletami? Teraz to możliwe, bo w wielu miastach Polski dostępne są bilety przez telefon. Dowiedz się, jak je zakupić.

W jakich miastach można zakupić bilety przez telefon?

Lista miast honorujących bilety zakupione przez telefon systematycznie się wydłuża. Aktualnie za pośrednictwem aplikacji mPay bilety na komunikację miejską mogą zakupić mieszkańcy m.in.: Trójmiasta, Warszawy, Krakowa, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Grudziądza i Włocławka. W ostatnim czasie do tej listy dołączyły także Suwałki – bilety przez telefon w Suwałkach są honorowane w środkach transportu należącego do Zakładu Komunikacji Miejskiej w Suwałkach.

Prosty i szybki zakup biletu przez telefon

Jeżeli chcesz kupować w Suwałkach bilety na wybrane połączenia przez telefon, będziesz potrzebował specjalnej aplikacji mPay. Bezpłatnie możesz ją pobrać z tej strony internetowej: https://www.mpay.pl/uslugi/bilety-komunikacji-miejskiej/bilety-suwalki/. Aplikacja jest dostępna na telefony działające w oparciu o różne systemy, np. Windows Phone i Android.

Po zainstalowaniu aplikacji pozostaje utworzyć konto użytkownika. Aby z Twojego konta nie mogły korzystać osoby trzecie, zostaniesz poproszony o ustalenie numeru PIN. W przyszłości będziesz nim akceptować każdą transakcję.

W aplikacji mPay dostępne są dwie metody płatności – kartą płatniczą podpiętą pod utworzone przez użytkownika indywidualne konto i za pośrednictwem elektronicznej portmonetki. Jeżeli wybierzesz drugie rozwiązanie, to przed zakupem biletu będziesz musiał przelewem doładować portmonetkę wybraną kwotą.

Zakup biletu jest niezwykle prosty. Po zalogowaniu się do swojego konta, musisz jedynie wybrać rodzaj biletu (np. całodzienny, jednorazowy) i określić, czy przysługuje Ci ulga. Gdy potwierdzisz wybór, zakup zostanie zapisany na Twoim koncie. Nie musisz drukować żadnych potwierdzeń, a w razie kontroli wystarczy, że okażesz historię zakupu w smartfonie.

Bilety przez telefon – to się opłaca!

Na listach miast, w których zakupisz bilety przez telefon, znajdują się Suwałki. Bilety przez smartfona zarówno w tym, jak i innych miastach opłaca się kupować z kilku powodów:

  • w ten sposób unikasz kolejek i stresu,
  • masz pełną kontrolę nad wydatkami,
  • możesz korzystać z promocji i nabywać bilety po niższych cenach.

Aplikacja mPay pozwala przy tym na znacznie więcej niż tylko zakup biletów na środki komunikacji miejskiej. Po utworzeniu konta, będziesz mógł również m.in. płacić za postój na parkingach i nabywać bilety na wydarzenia sportowe.

Leave a Reply