Prezydent Suwałk podpisał w piątek, 9 listopada umowę na rozbudowę Zespołu Szkół Technicznych. Przetarg wygrała suwalska firma i za 4,6 mln zł (dotacja 3,5 mln zł) w budynku zrealizuje warsztaty do praktycznej nauki zawodu dla osób kształcących się w zawodach: branży budowlanej, OZE i mechanicznej.

Projekt pn. „Poprawa jakości kształcenia zawodowego w mieście Suwałki poprzez rozbudowę infrastruktury Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach” obejmuje rozbudowę budynku warsztatowego Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2 w Suwałkach przy ulicy Sejneńskiej 33 A, funkcjonującego w strukturach Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach.

Przebudowany obiekt będzie przeznaczony do realizowania zajęć z kształcenia praktycznego, przedmiotów branży budowlanej, OZE i mechanicznej oraz jako ośrodek egzaminacyjny, do przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach: technik budownictwa, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik mechanik oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Głównym celem projektu jest poprawa jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach i dostosowanie do potrzeb rynku pracy realizowanego we współpracy z pracodawcami  poprzez rozbudowę budynku warsztatów i zakup wyposażenia do praktycznej nauki zawodu – 14 pracowni do praktycznej nauki zawodu zostanie przystosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto zostanie zakupione wyposażenie i nowoczesny sprzęt jako wyposażenie warsztatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj