Pracownia Smykałka w suwalskiej Bibliotece Publicznej stała się w poniedziałkowy wieczór miejscem niezwykle radosnym – na tydzień przed Wigilią warto przypomnieć sobie kolędy, wprowadzić w świąteczny nastrój słuchając klimatycznych piosenek, a gdy muzyczne spotkanie prowadzi Ania Broda to jest to gwarancja niezapomnianych wrażeń.

Formuła koncertu była wyjątkowa – wokalistka i cymbalistka zaprezentowała utwory ze swojej świątecznej płyty zatytułowanej „Najlepsze życzenia”: „Elf jest dzielny jak lew” oraz „Choinka”, a także nazwany przez Anię Brodę „kolędą życzeniową” ludowy utwór „Do ciebie, Kasiuniu”, który stał się pretekstem do formułowania życzeń oraz wspólnego śpiewania.

Ale był to dopiero początek radosnego, kolektywnego muzykowania. Najmłodsi – i nieco starsi – przybyli ze swoimi instrumentami, ze swojej tajemniczej walizki wyjęła je także Ania Broda, uczestnikom spotkania rozdawała je też Monika Rudowicz. I niebawem wieloosobowy, ad hoc stworzony zespół, aranżował kolejny świąteczny utwór.

Poniedziałkowy koncert w bibliotece dostarczył mnóstwa magicznych doznań, radości i apetytu na wspólne świąteczne muzykowanie – w gronie rodziny czy przyjaciół. Ania Broda już podczas poprzedniego spotkania dowiodła, że jest niezwykle cierpliwą, ciepłą i empatyczną osobą. Z pasją opowiadała o instrumentach, muzyce, brzmieniach. Pozostawiła bardzo sympatyczne wspomnienia i nadzieję na następne spotkanie niebawem.

foto: Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

Leave a Reply