Krzysztof Czyżewski z Pogranicza nominowany do Nagrody im. W. Kazaneckiego

0
677
Na zdj. Krzysztof Czyżewski. Fot. arch. Niebywałych Suwałk, 2014 rok

Członkowie zespołu stałego Kapituły Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego – Marek Kochanowski, Katarzyna Sawicka-Mierzyńska, Dorota Sokołowska – ustalili listę nominacji do 28. nagrody. Na liście nominacji do nagrody za najlepszą książkę 2018 roku znalazł się również Krzysztof Czyżewski z nominacją za całokształt dotychczasowej twórczości z uwzględnieniem książki „Żegaryszki”.

Nagroda Literacka za najlepszą książkę roku przyznawana jest twórcom, którzy są związani ze środowiskiem literackim Białegostoku i regionu, tu się urodzili czy zamieszkują, ich twórczość wykazuje związki z miastem i regionem lub twórcom, których książki wydano w Białymstoku.

Laureatkami Nagrody Literackiej za 2017 rok zostały Anna Kamińska za książkę „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej” oraz Mira Łuksza za całokształt twórczości, z uwzględnieniem książki „Rodosłów”.

Lista nominacji do nagrody za najlepszą książkę 2018 roku obejmuje następujące publikacje:

  1. [bez tytułu], Piotr Janicki, Wydawnictwo j, Wrocław 2018;
  2. „Po wsze czasy”, Iwona Menzel, Wydawnictwo MG, Warszawa 2018;
  3. „Jeremiasz”, Piotr Nesterowicz, Wydawnictwo W.A.B./GW Foksal, Warszawa 2018;
  4. Krzysztof Czyżewski, za całokształt dotychczasowej twórczości z uwzględnieniem książki „Żegaryszki”, Wydawnictwo Pogranicze, Sejny 2018.

Kandydata do nagrody za 2018 rok z ustalonej listy nominacji wskaże – w formie opinii przedkładanej Prezydentowi Miasta Białegostoku – Kapituła konkursu. Wręczenie  nagrody planowane jest na 22 marca 2019 r.

Leave a Reply