Mikołaj Trzaska w sobotę w Pograniczu

0
453
29.07.2016; Sejny. Mikolaj Trzaska & Sejnenska Orkiestra Klezmerska. © 2016 Wojciech Otlowski

W sobotę, 2 lutego o godz. 17.00 w Białej Synagodze w Sejnach odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Sejneńskie rozmowy. Po spotkaniu z raperem Łoną, sejnianinem Radkiem Liszewskim – liderem zespołu „Weekend”, kolejnym gościem będzie Mikołaj Trzaska – kompozytor, saksofonista, klarnecista, lider bądź współlider zespołów Miłość, Łoskot, The Users, NRD, Gdańskie Słoniki, Masło i wielu innych, autor muzyki do spektakli teatralnych oraz filmów dokumentalnych i fabularnych, mentor Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego.

Po raz kolejny – z kolejnej perspektywy – rozmowa toczyć się będzie wokół współczesnego świata. Rozmówcy spróbują odpowiedzieć na pytanie: Jak uczynić świat lepszym? Spotkanie poprowadzi Krzysztof Czyżewski.

Sejneńskie rozmowy to cykl, w którym zaproszeni do Pogranicza goście – autorytety, idole młodego pokolenia, osoby czujące się odpowiedzialnymi za swoje miejsce, oświatowcy i artyści – rozmawiają o sprawach ważnych, problemach nurtujących współczesnego człowieka.

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.

Do tej pory w spotkaniach uczestniczyli: Łona i Radek Liszewski. W nadchodzących tygodniach gośćmi Sejneńskich rozmów będą m.in. Maja Komorowska, Natalia Szroeder, Justyna Chowaniak, Paweł Sołtys (Pablopavo).

Sejny w duchu dialogu. Cykl spotkań rozpocznie raper Łona (audio)

Sejneńskie rozmowy: Mikołaj Trzaska w Białej Synagodze w Sejnach

Leave a Reply