Najpiękniejsze arie i piosenki znajdą się w programie styczniowej Filharmonii Suwałk. Koncert odbędzie się w sobotę, 20 stycznia o godz. 16.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury.

W zawiązku z żałobą narodową 19 stycznia 2019 r. (sobota) ogłoszoną przez Prezydenta RP nie odbędzie się w Suwalskim Ośrodku Kultury w tym dniu koncert noworoczny „Usta milczą, dusza śpiewa”. Koncert został przełożony na 20 stycznia 2019 r., godz. 16.00. Bilety z dnia 19 stycznia 2019 r. zachowują ważność.

Na scenie pojawią się znakomici soliści: Joanna Krasuska-Motulewicz (mezzosopran), Natalia Ołów (mezzosopran) i Jakub Milewski (baryton), którzy wystąpią z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej.

Koncert Noworoczny „Usta milczą, dusza śpiewa” przeniesie nas na sceny światowych teatrów i oper, gdzie rozbrzmiewają porywające melodie z najsłynniejszych oper, operetek i musicali.

W programie m. in.: „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”, „Co się dzieje, oszaleję” z operetki „Księżniczka czardasza”, „O tyle proszę cię” z musicalu „Upiór w operze”, „Allelujah” L. Cohena, „Brunetki, blondynki” R. Stolza, „Die Juliska aus Budapest” z operetki „Błękitna Maska”, „Seguidillę” i „Habanerę” z opery „Carmen”.

Biogramy artystów:

Joanna Krasuska-Motulewicz – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (dyplom z wyróżnieniem). Jest finalistką i laureatką konkursów wokalnych, takich jak: Międzynarodowy Konkurs Wokalny „Le Grand Prix de l’Opera” w Bukareszcie, Międzynarodowy Konkurs Wokalny „cantateBach!” w Greifswaldzie, Ogólnopolski Konkurs Wokalny w Dusznikach-Zdroju oraz Ogólnopolski Konkurs Moniuszkowski „Aria i Pieśń Wieczorna” w Białymstoku. Współpracuje z zespołami muzyki dawnej – Il Tempo i La Tempesta oraz Kwartetem Wokalnym Tempus, z którymi koncertuje w kraju i za granicą. W 2013 roku rozpoczęła współpracę z Opera Classica Europa, gdzie wcieliła się w postać Feneny w operze „Nabucco” G. Verdiego pod batutą H. Richtera. Od października 2013 jest uczestniczką Akademii Operowej w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, na deskach którego w listopadzie 2015 zadebiutowała jako Marta w „Strasznym dworze” S. Moniuszki, a w sezonie 2016/2017 wystąpi w operze „Eugeniusz Oniegin” P. Czajkowskiego w reż. M. Trelińskiego. W styczniu 2015 zadebiutowała w Operze we Frankfurcie nad Menem jako Bronka w „Pasażerce” M. Weinberga, a w sezonie 2015/2016 pojawiła się jeszcze w operach G. Pucciniego „Gianni Schicchi” oraz „Siostra Angelica”, a także w „Das schlaue Füchslein” L. Janáčka. W maju 2016 jako Bronka w „Pasażerce” zadebiutowała również na deskach Opery Wiedeńskiej. Jej działalność artystyczna obejmuje również kompozycje oratoryjne i kantatowe. W repertuarze ma ponad 30 partii, m.in. w dziełach takich kompozytorów, jak J.S. Bach ,W.A. Mozart, L. van Beethoven, A. Dvořák, S. Moniuszko, G. Mahler, K. Szymanowski, I. Strawiński, G. Verdi, M. Bembinow. Solistka Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, na deskach której występuje w operach „Carmen” G. Bizeta (Carmen), „Czarodziejski flet” W.A. Mozarta (III Dama), „Traviata” G. Verdiego (Flora) i „Straszny dwór” S. Moniuszki (Jadwiga), musicalach „Skrzypek na dachu” J. Bocka oraz „Korczak” Ch. Williamsa.

Natalia Ołów – urodzona 1992 roku w Suwałkach. Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego ad. dr hab. Jolanty Janucik. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m. in. w 2011 r. zdobyła Nagrodę Specjalną w XI. Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim „Aria i Pieśń Wieczorna” w Białymstoku, a w 2014 roku I. Wyróżnienie. W 2015 roku została laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Muzyka bez granic” w Druskiennikach /Litwa/. zdobywając III nagrodę. W 2017 roku zdobyła III nagrodę w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Busku – Zdroju oraz została finalistką XI Międzynarodowego Konkursu Operowego „Magda Olivero” w Mediolanie /Włochy/. Już w trakcie studiów występowała na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej kreując postać Cherubina w „Weselu Figara” W.A. Mozarta oraz Orfeusza w „Labiryncie Orfeja” Nikolet Burzyńskiej /Scena Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej/. Współpracowała z dyrygentami takimi jak: Kazimierz Dąbrowski, Tomasz Radziwonowicz, Ignacy Ołów, Marta Kluczyńska, Janusz Przybylski, Marta Kosielska, Krzysztof Jakub Kozakiewicz, Jan Ślęk, Krzesimir Dębski, Michael Kuhn. Obecnie jest solistką Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncertuje w kraju oraz za granicą.

https://www.youtube.com/watch?v=c_VxcBQTDTs

Jakub Milewski – z wykształcenia śpiewak operowy, z zamiłowania kompozytor i dyrygent, a także producent dużych projektów muzycznych. Z wyróżnieniem ukończył studia w Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie w klasie Profesora Roberta Cieśli. Trzykrotny stypendysta Prezydenta Miasta Ostrołęki i dwukrotny Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. W październiku 2011 roku rozpoczął studia w Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Kolejne lata przyniosły mu pracę nad spektaklami operowymi Sen nocy letniej B. Brittena (Teatr Wielki – Opera Narodowa) i Wesele Figara (Warszawska Opera Kameralna), a także musicalem Rebella z muzyką Piotra Rubika w Sali Kongresowej i Łazienkach Królewskich. Na przełomie 2015 i 2016 roku przebywał na wyjeździe stypendialnym we Włoszech w Conservatorio Statale di Musica G. Rossini w Pesaro. Uczestniczył w Masterclass wybitnych śpiewaków m.in.: Evghenii Dundekovej, Jose Carrerasa.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na Koncert Noworoczny w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wystarczy do 17 stycznia do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Partnerem i sponsorem nadchodzącego koncertu jest spółka Reso Europa Service, z którą Natalia Ołów współpracowała przy projekcie artystycznym – jaki tytuł nosi płyta wydana przez RESO, na której znalazło się nagranie Natalii Ołów? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrała Marina Łazarska.

Filharmonia Suwałk: Koncert Noworoczny w Suwalskim Ośrodku Kultury (zmiana terminu)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj