Gościem cyklu Filharmonia Suwałk będzie Maksym Rzemiński, który wystąpi podczas Koncertu Walentynkowego z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. W programie muzyka filmowa.

Znakomity pianista Maksym Rzemiński zagra utwory ze znanych filmów, m. in.: Incepcji, Twin Peaks, Zmierzchu, czy Dziecka Rosemary. Będzie można go usłyszeć w piątek, 15 lutego o godz. 19:00 w Suwalskim Ośrodku Kultury (Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5, bilety: 30 zł).

Maksym Rzemiński jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, zdobywcą wielu prestiżowych nagród w kraju i za granicą. Jego solowe płyty „Inception” i „Maximus” z popularną muzyką filmową spotkały się z ciepłym przyjęciem słuchaczy i pochwałami krytyków. Krytycy piszą o nim „wirtuoz obdarzony niebywałą osobowością interpretacyjną, bezpośrednio nawiązujący do chopinowskiej wrażliwości”.

Jego grę cechuje głębokie zaangażowanie i niezwykła swoboda wykonawcza, co słychać na przykład w, uważanej za jedną z najlepszych, interpretacji „Kołysanki Rosemary”.

Sam pianista tak mówi o tym, dlaczego muzyka filmowa tak go fascynuje: Muzyka filmowa, nierozerwalnie związana z obrazem, pisana na życzenie reżysera, staje się czasem osobną sferą sztuki. Piękno linii melodycznych, wysnutych z marzeń i tęsknot, przeplatanych ze sobą i nakładających się jedna na drugą, głębia struktur harmonicznych, wprowadzają niekiedy słuchacza w świat nierealny, irracjonalny, świat złudzeń, marzeń… Nie mogłem im się oprzeć…

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na Koncert Walentynkowym w SOK. Wystarczy do 12 lutego do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Z jaką orkiestrą Maksym Rzemiński nagrał swoją ostatnią płytę? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrywa pol28.

Filharmonia Suwałk: Walentynkowy koncert muzyki filmowej w Suwałkach (zmiana terminu!)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj