Suwalczanin podwójnym mistrzem WOT w przełajach

Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zajęli drugie miejsce w Zawodach o Puchar Dowódcy WOT w Biegach Przełajowych. Łącznie podlascy Terytorialsi zdobyli aż siedem medali – najwięcej ze wszystkich startujących drużyn.

Zawody odbyły się w miniony weekend w Bydgoszczy. Wzięło w nich udział 186 żołnierzy z dwunastu brygad OT. Reprezentacja 1PBOT liczyła 18 osób: 4 żołnierzy zawodowych oraz 14 żołnierzy OT. Podlascy Terytorialsi zdobyli pięć medali w startach indywidualnych.

Mistrzami WOT zostali szer. Tadeusz Walendykiewicz (czas: 0:10:44, dystans 3 km, 12 batalion lekkiej piechoty Suwałki) oraz st. szer. Adam Szydlik (0:27:44, 8 km, kompania saperów Łomża). Wicemistrzostwo zdobyli st. szer. Paweł Grygo (0:28:18, 8 km, 13 batalion lekkiej piechoty Łomża) i szer. Jarosław Wiesiełowski (0:30:43, 8 km, 14 batalion lekkiej piechoty Hajnówka), a trzecie miejsce zajął ppor. Paweł Józefiak (0:10:54, 3 km, 14 batalion lekkiej piechoty Hajnówka).

Żołnierze 1PBOT byli też najszybsi w obu sztafetach męskich, które startowały na dystansach 4×1 km – czas 0:14:14 (szer. Jakub Sobolewski 12 batalion lekkiej piechoty Suwałki, ppor. Kamil Ciołkowski 11 batalion lekkiej piechoty Białystok, ppor. Paweł Józefiak, szer. Tadeusz Walendykiewicz) oraz 4×2 km – czas 0:25:51 (szer. Piotr Car 11 batalion lekkiej piechoty Białystok, st. szer. Paweł Grygo, plut. Tomasz Zaremba 13 batalion lekkiej piechoty Łomża, st. szer. Adam Szydlik). Na szóstym miejscu z czasem 0:19:44 uplasowała się żeńska sztafeta 4×1 km, w której startowały: szer. Edyta Żamojda (11 batalion lekkiej piechoty Białystok), szer. Alicja Wiśniewska (13 batalion lekkiej piechoty Łomża), szer. Joanna Hejza (11 batalion lekkiej piechoty Białystok) i szer. Justyna Rakowicz (11 batalion lekkiej piechoty Białystok).

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Podkarpacia (644 pkt.), a reprezentacja 1PBOT zajęła drugie miejsce (627 pkt.).