Reklama

Uczniowie na targach edukacyjno-zawodowych

Data:

- Reklama -

Szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe z Suwałk i regionu, przedsiębiorcy i organizacje zaprezentowały we wtorek, 26 marca swoją ofertę na targach edukacyjno–zawodowych w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach.

Targi były zarazem podsumowaniem projektu ,,Dobry zawód – fajne życie – popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim. Udział w wydarzeniu wzięło ponad 1300 uczniów z subregionu suwalskiego.

Szkoły ponadgimnazjalne/ponadpodstawowe przybliżyły gimnazjalistom z całego regionu aktualną ofertę edukacyjną, a firmy cenione na lokalnym rynku pracy – swoją specyfikę.  Podczas targów odbyły się też spotkania mentoringowe dla uczniów i ich rodziców.

Projekt trwał od 2017 r. – wówczas od listopada w Suwałkach odbywały się wizyty studyjne gimnazjalistów z terenu subregionu suwalskiego w suwalskich przedsiębiorstwach. Łącznie odbyło się 66 wizyt, w których udział wzięło 1160 uczniów. W ramach wizyt w przedsiębiorstwach uczniowie spotkali się z pracodawcami, zapoznawali się z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi dotyczącymi poszczególnych branż. Uczniowie zwiedzali suwalskie szkoły zawodowe, współpracujące z przedsiębiorcami, a także firmy, m.in.: PPH „Cymes” w Suwałkach, Biuro Turystyczne „Suwalszczyzna”, Hotel Loft 1898 w Suwałkach, Hotel Velvet, Hotel Logos, Firmę Malow Sp. z o.o. w Suwałkach, Firmę Salag Sp. z o.o. w Suwałkach, Fabrykę Mebli „Forte” S.A. Oddział w Suwałkach, Aquael Sp. z o.o., Firmę PADMA ART Sp. z o.o. sp. k., Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach Sp. z o.o., Firmę Recman Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Boisko przy ZST oficjalnie otwarte

Otwarcie nowego kompleksu sportowego przy ZST w Suwałkach już...