Reklama

Majówka w Budzie Ruskiej. Czas na podróże bliskie i dalekie (audio)

Data:

- Reklama -

Latem w Budzie Ruskiej od kilku lat ma miejsce festiwal literacki połączony z pokazem slajdów i opowieścią. W tym roku, zanim odbędzie się kolejna edycja tego wydarzenia, w czasie majówki Piotr Malczewski i Piotr Brysacz planują coś zupełnie nowego.

W dniach 2-4 maja w Budzie Ruskiej odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Powsinóg. Będzie to rzecz o podróżach bliskich i dalekich. Usłyszymy opowieści i obejrzymy zdjęcia oraz slajdy autorstwa podróżników, którzy widzieli niejedno. Aby pomysł zrealizować, po raz kolejny siły połączyli Piotr Malczewski i Piotr Brysacz. Jak zaznacza Piotr Malczewski – dążąc do realizacji tego pomysłu, chciał zorganizować spotkania również z podróżnikami z naszego regionu, z północno-wschodniej Polski – stąd podział na podróże dalekie i bliskie.

Będzie to wydarzenie i dla młodszych, i dla starszych, ponieważ w pierwszej części dnia mają odbywać się warsztaty przyrodnicze dla dzieci i młodzieży prowadzone przez Katarzynę Łukowską i Elżbietę Perkowską z Wigierskiego Parku Narodowego.

W programie majówkowym znalazło się – uwaga – aż 17 spotkań związanych z podróżami. Otworzy je rozmowa z Maciejem Ambrosiewiczem z WPN. Z kolei Andrzej Strumiłło opowie o zmianach, jakie zaszły na Suwalszczyźnie i o tym, co straciliśmy bezpowrotnie; a Piotr Malczewski – z okazji 30-lecia WPN – zaprezentuje swoje fotografie. Gośćmi wydarzenia będą m. in.: Wojciech Misiukiewicz, Anna Grebieniow, Wojciech Skarżyński, Mirosław Wlekły (biografia Tony’ego Halika), Andrzej Sidor.

Piotr Malczewski o Festiwalu Powsinóg:

Festiwal „Patrząc na Wschód” tradycyjnie odbędzie się w połowie sierpnia. Program poznamy za kilka tygodni. Wystarczy rzec, że przyjadą m. in.: Paweł Smoleński i Szymon Hołownia, a obejrzymy filmy „Dybuk” i „Koniec pieśni”. Oprócz pokazów slajdów, będzie też miejsce na warsztaty dla dzieci, gdy ich rodzice uczestniczyć będą w pokazach.

Więcej o festiwalu sierpniowym opowiada Piotr Malczewski:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Relaks, przyroda, książki i rozmowy: Festiwal „Patrząc na Wschód” w Budzie Ruskiej jeszcze przez dwa dni

Latem na Suwalszczyźnie mają miejsce wydarzenia, które na stałe...

Cotygodniowy przegląd wydarzeń artystycznych

W Suwałkach i okolicach czekają na nas liczne wydarzenia...

Cotygodniowy przewodnik po nadchodzących wydarzeniach

W Suwałkach i okolicach każdego tygodnia odbywa się wiele...

W tym roku dwa festiwale w Budzie Ruskiej – literacki i podróżniczy

Czerwiec i sierpień w Budzie Ruskiej zapowiada się bardzo...