Trwa ogólnopolska trasa koncertowa zdobywców Grand Prix Festiwalu Jazz nad Odrą 2018 –Weezdob Collective. Zespół uznany przez krytyków i publiczność, wielokrotnie nagradzany na najbardziej prestiżowych festiwalach w kraju zespół zagra w Sejnach 9 kwietnia o godz. 19.00 w ramach Projektu Polski Jazz 360°, promując swój najnowszy album „Star Cadillac”.

Weezdob Collective zrzesza jednych z najbardziej uznanych muzyków jazzowych młodej sceny. Członkowie zespołu nie tylko tworzą jeden z najciekawszych projektów obecnej sceny jazzowej, który z powodzeniem podbija serca jazz fanów na najważniejszych festiwalach, ale też grywają z innymi muzykami o ugruntowanej pozycji na scenie oraz realizują się w swoich autorskich projektach.

Pięć osobowości tworzy improwizacje oddające istotę jazzowej muzyki. Ciekawe instrumentarium reprezentują: silna sekcja rytmiczna perkusisty Adama Zagórskiego i kontrabasisty Damiana Kostki przeplata się z brzmieniem saksofonu Kuby Marciniaka i harmonijki Kacpra Smolińskiego oraz gitarą Piotra Scholza.

Inspiracje czerpią z bluesa i skandynawskiej sceny jazzowej, wyraźnie eksponują klasyczne elementy kompozycji. Utwory wciągają naprzemiennie, kontrastując energię i intensywność z relaksującym eleganckim wyważeniem. Równowaga, jaką budują na scenie muzycy, przysporzyła im rzesze fanów na najlepszych scenach jazzowych w kraju.

Zespół zdobył szereg nagród, w tym te najbardziej prestiżowe: Grand Prix Jazz nad Odrą i Bielskiej Zadymki Jazzowej. Pierwsze miejsce grupa zajęła także w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych i Bluesowych, Blue Note Poznań Jazz Competition oraz Jazz Fruits.

Koncert odbędzie się w ramach projektu Jazz360 realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Celem projektu Polski Jazz 360° jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności. Trasy koncertowe odbywające się w ramach projektu zapewniają dostęp do czołówki aktualnej sceny jazzowej także słuchaczom w mniejszych miastach. W instytucjach kultury w całej Polsce zobaczymy i usłyszymy wszystko to, co najbardziej aktualne w polskiej muzyce jazzowej: wielokulturowe muzyczne projekty i nieoczekiwane muzyczne połączenia, uznanych muzyków o ugruntowanej pozycji oraz najświeższe i najlepiej rokujące nowe twarze.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na ten koncert. Wystarczy do 7 kwietnia do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jakich artystów mogliśmy usłyszeć w Sejnach w cyklu koncertów Jazz360? Wymień przynajmniej 4. Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Joanna Kowalewska i Bartosz Stefanowski.

Koncert Weezdob Collective w Ośrodku Kultury w Sejnach

Leave a Reply