Reso Suwałki 10,5 zmienia formułę – w tym roku “ćwiartka”, za rok półmaraton (audio)

0
567
Na zdj. od lewej: W. Borysewicz (OSiR), Cz. Renkiewicz i B. Osior (Wioska Biegaczy)

Miejskie Święto Biegania, czyli Reso Suwałki 10,5 w tym roku odbędzie się w dniach 6 – 7 lipca. To ostatnia edycja wydarzenia w tej formule. Od 2020 roku bieg ma odbywać się na dystansie półmaratonu (21,097 km).

– Od trzech lat próbujemy “rozbiegać Suwałki” i udaje nam się to z dobrym skutkiem. Zainteresowanie bieganiem wzrasta – na starcie stają całe rodziny – przekonywał podczas dzisiejszej (06.05) konferencji prasowej Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, który swoim patronatem honorowym obejmuje imprezę sportową od początku jej istnienia. Prezydent dodał, że nie tylko rodziny biegają, ale swoje reprezentacje wystawiają w Reso Suwałki 10,5 też suwalskie firmy. – Być może na starcie w tym roku stanie “ekipa Ratusza” – żartował prezydent.

Czesław Renkiewicz o wydarzeniu sportowym:

Zdaniem Waldemara Borysewicza, dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, głównego organizatora impreza – zmiana formuły wydarzenia jest potrzebna. Dzięki temu Reso Suwałki zgromadzi większą liczbę uczestników – biegaczy. Tę samą opinię podziela Bartłomiej Osior, trener, zapalony biegacz i ambasador suwalskiego wydarzenia, który wraz z żoną czynnie uczestniczy w sportowych wydarzeniach nie tylko w naszym regionie.

O Reso Suwałki 10,5 Waldemar Borysewicz:

O Reso Suwałki 10,5 Bartłomiej Osior:

Bronisław Woźnialis, prezes Reso Europa Service, spółki – sponsora tytularnego wydarzenia także popiera zmianę terminu i formuły wydarzenia:

Podczas poniedziałkowej konferencji w Hotelu Loft 1898 Alicja Andrulewicz, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury i Waldemar Borysewicz, dyrektor OSiR-u podpisali umowę o współpracy dotyczącą wzajemnej promocji – komunikacji marek Reso Suwałki 10,5 oraz Suwałki Blues Festival.

Wydarzenia sportowe i kulturalne w Suwałkach chętnie wspierane są przez lokalne firmy. Przykładem współpracy samorządu i biznesu jest właśnie bieg Reso Suwałki 10,5, którego partnerem jest w tym roku spółka ZWM Dojnikowscy.

O Biegach Pełnych Energii Emilia Dojnikowska – Michalska, wspólnik ZWM Dojnikowscy:

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Dodaj komentarz