Za nami Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Amatorskich Lig Piłki Siatkowej

W miniony weekend (11-12.05), w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, zakończyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Amatorskich Lig Piłki Siatkowej 2019. W zawodach wzięło udział 8 najlepszych zespołów amatorskich lig siatkówki w regionie. Mistrzostwa, choć amatorskie, stały na wysokim poziomie sportowym.

Sobotnie (11.05) pojedynki w grupach A i B pokazały, że walka o medale będzie bardzo zacięta, a o końcowym triumfie zadecydują detale. W grupie A najlepsi okazali się siatkarze Neobrand Volley Białystok i 14. Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej”. Trzecie miejsce przypadło Stoczni Jachtowej Ślepsk Augustów, a czwarte drużynie Volley Augustów.

W grupie B zwyciężyły drużyny ALP and Straż oraz BLS Oldboje, które później zmierzyły się w wielkim finale. Trzecie miejsce w tej grupie zajął Team Suwałki, a Sponsorzy Augustów uplasowali się na czwartej pozycji.

W niedzielę (12.05) rozegrano mecze finałowe. Walczący o VII miejsce w turnieju siatkarze Volley Augustów pokonali zespół Sponsorzy Augustów 2:1. Młodzi, ale niesamowicie ambitni siatkarze Volley Augustów pokazali charakter broniąc kilka piłek meczowych. W równolegle rozegranym spotkaniu o V miejsce walczyły zespoły Stoczni Jachtowej Ślepsk Augustów i Team Suwałki. Mecz cechował się wieloma zwrotami akcji, pogonią suwalczan za korzystnym rezultatem, ale finalnie to doświadczeni „stoczniowcy” cieszyli się z V miejsca w turnieju.

W walce o brązowy medal po obu stronach siatki stanęły zespoły Neobrand Volley Białystok oraz 14. Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej. Mecz stał na wysokim i wyrównanym poziomie sportowym, ale z najniższego miejsca na podium cieszyli się białostoczanie, którzy zwycięzyli 2:0. W drodze do finału Neobrand uległ drużynie BLS Oldboje, natomiast 14. Dywizjon musiał uznać wyższość zespołu ALP and Straż.

Niedzielny finał i mecz o złoty medal Mistrzostw Województwa Podlaskiego Amatorskich Lig Piłki Siatkowej był znakomitą okazją do rewanżu dla zawodników BLS Oldboje, którzy w sobotnim starciu w grupie A przegrali z ALP and Straż 1:2. „Strażacy” pokazali jednak charakter i ponownie pokonali białostoczan po wyrównanym boju 2:1. Radości z odniesionego zwycięstwa nie było końca, gdyż suwalscy siatkarze zapisali na swoim koncie kolejny tytuł mistrzowski, tym razem na skalę województwa.