Reklama

Był bezkonkurencyjny, ale dyrektorem nie zostanie

Data:

- Reklama -

Ministerstwo Środowiska właśnie ponownie ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Wigierskiego Parku Narodowego z terminem składania dokumentów do 17 lipca. Mimo tego, że w poprzednim konkursie wystartował odwołany nagle z tego stanowiska Jarosław Borejszo, który pozostawił innych kandydatów w tyle. Szef resortu zdecydował jednak, że Borejszo nie zostanie ponowie dyrektorem.

Przypomnijmy, że z funkcji dyrektora WPN Jarosław Borejszo został odwołany bez podania przyczyny na początku lutego br. Za dyrektorem wstawili się pracownicy Parku, członkowie rady naukowej WPN, a także lokalna społeczność. W sieci można było również podpisać petycję o przywrócenie go na poprzednie stanowisko. Pozytywni zareagowało na nią ponad 3 tys. osób. Mimo tego, minister pozostał nieugięty.

Postanowiliśmy zapytać Ministerstwo Środowiska, co było przyczyną nierozstrzygnięcia konkursu na korzyść Jarosława Borejszy i co zdecydowało o tym, że resort ogłosił kolejny konkurs.

Dowiedzieliśmy się, że do konkursu przystąpiło 4 kandydatów, którzy byli oceniani w trzech etapach. Pierwszy etap naboru (weryfikacja formalna przesłanych aplikacji) odbył się w dniu 27 maja 2019 r. natomiast drugi i trzeci etap naboru na stanowisko dyrektora Wigierskiego Parku Narodowego (test wiedzy i rozmowy kwalifikacyjne) odbyły się w dniu 26 czerwca 2019 r.  Służby prasowe resortu wygodnie postanowiły jednak nie odpowiedzieć na postawione pytania związane z wynikiem konkursu, twierdząc, że nie mogą ujawniać nazwisk kandydatów, a więc – jak można się łatwo domyślić – również komentować wyników konkursu. – W wyniku naboru nie został wybrany kandydat na dyrektora Parku, stąd nabór został ogłoszony ponownie – to jedyny wytłumaczenie sytuacji, jakie otrzymaliśmy z Wydziału Komunikacji Medialnej Ministerstwa Środowiska.

Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w sprawie awarii w oczyszczalni ścieków

Posłanka broni odwołanego dyrektora WPN

Awaria w suwalskiej oczyszczalni – zawiódł pracownik, proces odbudowy ichtiofauny potrwa nawet 7 lat (audio)

2 KOMENTARZE

  1. Minister Kowalczyk będzie tyle razy unieważniał konkurs aż się panu Borejszy odechce kandydować.

  2. Jedyną przeszkodą jest to że Pan Borejszo nie jest pisowskim dupowłazem. Już dziś mogę wam powiedzieć że stanowisko to obejmie Maciej S.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Przed nami wiele wydarzeń – dokąd warto się wybrać?

Latem na Suwalszczyźnie dzieje się bardzo dużo. Niemal codziennie...

Przed nami koncerty, filmy i… degustacje

Suwałki Blues Festival dobiegł końca, ale organizatorzy letnich wydarzeń...

Nie tylko blues. Przed nami pokazy filmowe i koncerty

Nad Czarną Hańczą trwa Suwałki Blues Festival, ale kalendarz...
%d bloggers like this: