W ramach akcji #Porozmawiajmy na Placu Marii Konopnickiej odbyło się spotkanie polityków związanych z Koalicją Obywatelską. To okazja do przedstawienia swojego programu, zachęcenia do głosowania, do udziału w wyborach, o co gorąco zabiegał Bartosz Arłukowicz, eurodeputowany Platformy Obywatelskiej, ale przede wszystkim do wysłuchania mieszkańców, poznania ich bolączek, poznania problemów.

Celem akcji było stworzenia okazji do rozmów na temat problemów życia codziennego, ale została ona także zorganizowana, by odpowiedzieć na pytania i oczekiwania dotyczące najbliższej kampanii październikowej do sejmu i senatu Rzeczpospolitej Polskiej – wyjaśniła posłanka Bożena Kamińska, która pełniąc niejako rolę gospodyni rozpoczęła spotkanie.

Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej deklarowała, że koalicja wychodzi do ludzi, politycy ją tworzący gotowi są do rozmów i działania:

Eurodeputowanego Arłukowicza Barbara Nowacka przedstawiła jako specjalistę od mobilizacji, zatem właśnie od tego tematu polityk zaczął swoją wypowiedź. Zachęcał do wzięcia udziału w wyborach:

Podkreślił, że są to niezwykle ważna kampania, najważniejsza od trzydziestu lat:

Najważniejsze bolączki, które zgłaszali politykom Koalicji Obywatelskiej rozmówcy, to problemy z dostępem do służy zdrowia, a także wysokie ceny – i to zarówno produktów żywnościowych, jak i prądu, co utrudnia funkcjonowanie większym i mniejszym firmom, przedsiębiorstwom.

Bartosz Arłukowicz pytany o możliwość współpracy z ugrupowaniem Wiosna nie wykluczył takiej możliwości. Wyraził przekonanie, że szeroka koalicja to jedyna opcja w walce z PiS-em:

Do Suwałk przyjechali także posłowie: Robert Tyszkiewicz, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Krzysztof Truskolaski, Tomasz Cimoszewicz oraz przedstawiciel samorządu, prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski. Rozdawano ulotki, była okazja do rozmów, wyrażenia poparcia, a także zrobienia selfie.

Foto: Wojciech Otłowski / www.wojciech-otlowski.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj