Spotkanie na Stadionie Miejskim w sobotę, 20 lipca, były dla fanów okazją do poznania składu drużyny, a także przekonania się, z jakim nastawieniem, w jakiej formie i dyspozycji biało-niebiescy są tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Podczas prezentacji drużyny Wigier Suwałki na murawie pojawili się dobrze znani fanom zawodnicy i sporo nowych graczy, którzy będą według założeń trenera oczekiwanym wzmocnieniem. Skład Wigier zasilili m. in. Grzegorz Aftyka, Jan Balawejder, Senegalczyk Abdoulaye Diallo, Argentyńczyk Kevin Levis, Cezary Sauczek. Niewykluczone, iż piłkarzem suwalskiego klubu zostanie,  pochodzący z Gwinei Równikowej, Niko Kata.

Była okazja i do rozmowy z trenerem. Adam Fedoruk pytany o formę tuż przed sezonem 2019/2020 zapewnił, że zespół jest gotowy, zawodnicy prezentują optymalny poziom i z pewnością pokażą to, co najważniejsze w piłce nożnej – umiejętności i charakter. Na pytanie o skład zespołu wyjaśnił, że kadra nie jest jeszcze zamknięta, w planach są dalsze wzmocnienia. Podkreślił także, że i on, i zespół bardzo liczą na wsparcie kibiców – już za tydzień, 27 lipca, gdy o godzinie 19.47 rozpocznie się spotkanie Wigier z Chojniczanką Chojnice.

Wynik dzisiejszego sparingu z ósmą drużyną litewskiej A Lygi FK Palanga na pewno zadowolił fanów. Biało-niebiescy już w pierwszej połowie uzyskali dwubramkowe prowadzenie i nie oddali go do końca. Autorami goli zostali – w 33. minucie meczu Adrian Karankiewicz, w 43. – Cezary Sauczek.

Foto: Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

Leave a Reply