Białystok to najlepsze polskie miasto – tak wynika z badania Eurobarometr, przygotowanego przez Komisję Europejską w 2016 roku. Aż 96% mieszkańców było usatysfakcjonowanych jakością życia w stolicy Podlasia. Rozwinięta infrastruktura miejska, reagowanie na potrzeby ludzi, dynamiczny rozwój gospodarczy – to tylko poszczególne aspekty, które zaważyły na zwycięstwie. Białystok od lat przyciąga nieskażoną zielenią i szeregiem nowych inwestycji.

Artykuł partnera. Materiał przygotowany we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl

Białystok kusi przede wszystkim różnorodnością, bogatą historią oraz wyjątkowymi okolicznościami przyrody. Na obszarze województwa podlaskiego znajdują się trzy parki narodowe, w tym Puszcza Białowieska, wpisana na listę UNESCO. Jednak to nie jedyne atuty miasta. Sprawdź, dlaczego warto kupić tu mieszkanie.

Miasto, w którym każdy czuje się dobrze

Białystok, ze względu na położenie w bliskim sąsiedztwie Litwy, Białorusi i Rosji, zyskał status miasta wielokulturowego, co się z tym wiąże – tolerancyjnego i życzliwego zarówno dla mieszkańców, jak i przejezdnych. Dzięki temu, w stolicy województwa podlaskiego każdy poczuje się jak u siebie. Dodatkowo otoczony jest przepiękną naturą, która wpływa na jakość powietrza oraz możliwości turystyczne i rekreacyjne. Około 32% jego powierzchni zajmują tereny zielone. Parki, skwery i lasy, znajdujące się w granicach miasta, tworzą specyficzny i zdrowy mikroklimat. Ponadto Białystok oferuje szereg atrakcji – umożliwia turystykę pieszą, kempingową i wiele, wiele innych. To idealne miejsce dla osób, które pragną mieszkać w mieście, ale nie chcą rezygnować z bliskości natury.

Ceny

Nowe mieszkania w Białymstoku kuszą nie tylko funkcjonalnymi układami pomieszczeń, ale również stosunkowo niskimi kosztami. Średnia cena za metr kwadratowy wynosi tu 5578, 80 zł. Według statystyk, w 2016 roku blisko 91% mieszkań zostało przekazanych na sprzedaż lub wynajem. To właśnie dlatego warto rozważyć opcję kupna mieszkania pod inwestycje, zwłaszcza w dzielnicach Bojary i Nowe Miasto. Znajdują się one blisko centrum, dzięki czemu dojazd do pracy, czy na uczelnię nie będzie stanowił problemu. W tych miejscach nieruchomości sprzedają się najszybciej i za najlepszą cenę.

Projekty warte uwagi

Rynek nieruchomości w Białymstoku intensywnie się rozwija. Miasto przyciąga inwestorów. Budowane są nowe osiedla, drogi (węzeł Porosty), ścieżki rowerowe, muzea. Komunikacja miejska jest stale modernizowana. Miasto co roku sukcesywnie zakupuje nowe, nowoczesne autobusy, które przewożą pasażerów. W planach jest również wprowadzenie elektrycznych pojazdów. Transport publiczny jest dobrze skomunikowany, co powoduje, że dostanie się z peryferii do centrum jest proste i szybkie. Najważniejszy dla mieszkańców jest również brak korków, co doceniają szczególnie Ci, którzy postanowili przenieść się na Podlasie np. z Warszawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj