W sobotę, 12 października w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Seniorów Kata i Kumite Open (bez podziału na kategorie wagowe) oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14-15 lat) w Kumite i Kata.

Suwalski Klub Karate Kyokushin wystawił do startu pięcioro zawodników: Michała Karpowicza. który wystartował w kata seniorów oraz czworo juniorów. Gabriela Hołdyńska – wystartowała w kata i kumite do 55 kg, Tomasz Kluczyński – wystartował w kata i kumite do 65 kg, Jolanta Płońska – wystartowała w kumite +55 kg i Adrian Bugieda, który wystartował w kumite do 50 kg.

Z Mistrzostw Karatecy wrócili z jednym medalem, dwoma czwartymi miejscami i jednym piątym. Medal tym razem zdobył Adrian Bugieda – jest to medal brązowy w kategorii kumite do 50 kg. Adrian wygrał dwie walki, a w trzeciej walce nie sprostał przeciwnikowi i musiał zadowolić się brązem.

Dwa smutne miejsca dla sportowca, bo czwarte, zajęli Michał Karpowicz i Tomasz Kluczyński. Piąte miejsce w kumite do 55 kg juniorek przypadło Gabrieli Hołdyńskiej, która w drugiej walce uległa przyszłej mistrzyni, a w kata nie udało się jej zakwalifikować do finału. Jolanta Płońska przegrała swój pierwszy pojedynek, przez co nie zakwalifikowała się do ćwierćfinału i skończyła zawody na poziomie eliminacji.