W tej chwili trwają ostatnie prace nad tłoczeniem płyty pt. „Siedem dni stworzenia – Małe oratorium dziecięce” z tekstami Leszka Aleksandra Moczulskiego i muzyką Grzegorza Bogdana.

To kolejne wydawnictwo muzyczne wykorzystujące twórczość urodzonego w naszym mieście znakomitego poety, po płycie „Do kogo biegniesz, do kogo się śmiejesz?”, powstałe z inicjatywy suwalskiego Stowarzyszenia Miłośników Muzyki „Viva Musica”.

Przypomnijmy, że Leszek Aleksander Moczulski (zm. w 2017 roku), przez wiele lat życia związany z Krakowem, był też autorem przebojów „Skaldów”, Czesława Niemena, Marka Grechuty czy Grzegorza Turnaua. Wydawane w Suwałkach płyty to jednak hołd złożony jego twórczości skierowanej do najmłodszych. Więcej o pierwszej płycie można przeczytać w artykułach poniżej.

Krzysztof Snarski ze Stowarzyszenia „Viva Musica” o najnowszym projekcie:

Posłuchaj:

Najnowsza płyta – z jedenastoma utworami – będzie gotowa w połowie listopada. Wydawnictwo muzyczne objęte jest patronatem portalu „Niebywałe Suwałki”. Aby zdobyć płytę (liczba egz. 500 sztuk), należy kontaktować się ze Stow. „Viva Musica”: viva.musica@op.pl lub tel. 509049793.

Dzięki uprzejmości Stow. „Viva Musica” nasi Czytelnicy będą mogli wygrać 5 zestawów płytowych („Do kogo biegniesz…” i „Siedem dni stworzenia”). Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy do 27 października do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jakimi projektami artystycznymi (poza płytami) może pochwalić się chór i stowarzyszenie „Viva Musica”? Zwycięzców wylosujemy.

Dzieci śpiewają piosenki do wierszy Leszka A. Moczulskiego

Do kogo biegniesz? Do kogo się śmiejesz? Płyta z piosenkami do wierszy Leszka A. Moczulskiego już dostępna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj